Dni wolne od szkoły 2022 już wyczekiwane przez uczniów. Pogrom w planach lekcji zaniepokoił wielu. Będzie siedzenie po nocach?

Dni wolne od szkoły 2022 już wyczekiwane przez uczniów. Chociaż od rozpoczęcia roku szkolnego minęły zaledwie dwa tygodnie, to wiele osób czuje się już przeciążonych nadmiarem nauki oraz zajęć i z utęsknieniem wyglądają pierwszych długi weekendów. Pogrom w planach lekcji zaniepokoił wielu. Będzie siedzenie po nocach i wykuwanie wzorów, formułek i innych ważnych schematów?

Dni wolne od szkoły 2022 już wyczekiwane przez uczniów. To jedno z popularniejszych haseł wyszukiwanych w internecie. Nic w tym dziwnego, bo przecież po dwóch miesiącach wolnego trudno od razu wpaść w rytm codziennej nauki i szkolnych obowiązków. Nie pomaga również plan lekcji, który wzbudza niepokój wśród wielu osób.

Zobacz wideo Nauka o klimacie w szkole? "Nawiązaliśmy współpracę z MEN"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dni wolne od szkoły 2022 - pierwszy długi weekend już niedługo

Za dokładnie miesiąc - 14 października, w piątek - wszyscy nauczyciele będą świętować Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Jednak w tym wszystkim najważniejsze jest to, że będzie to pierwszy długi weekend. Rozpocznie się on w czwartek wieczorem i potrwa do poniedziałku rano. Na kolejne dni wolne od nauki też nie trzeba długo czekać. Oto lista:

  • 1 listopada - Wszystkich Świętych;
  • 11 listopada - Święto Niepodległości;
  • 23 grudnia 2022 - 1 stycznia 2023: zimowa przerwa świąteczna;
  • 6 stycznia 2023 - święto Trzech Króli (Objawienia Pańskiego);
  • 16 stycznia 2023 - 26 lutego 2023: ferie zimowe - terminy zależne od poszczególnych województw
  • 6-11 kwietnia 2023 - Wielkanoc, czyli wiosenna przerwa świąteczna;
  • 1-2 maja 2023 - majówka;
  • 8 czerwca 2023 - Boże Ciało;
  • 23 czerwca - zakończenie roku szkolnego i początek wakacji.

imię dla dziewczynkiSara - imię hebrajskie dla wrażliwej dziewczynki. Oznacza "księżniczkę"

Plany lekcji niepokoją. Czy będzie siedzenie po nocach?

Chociaż dopiero co zaczął się nowy rok szkolny i wiele osób dopiero się wdraża do nauki konkretnych przedmiotów i zagadnień, to jednak wiele niepokojów wśród uczniów, jak i ich rodziców budzą plany lekcji. Jedną z kwestii, która wywołuje wiele kontrowersji, jest fakt, że niektórzy uczniowie kończą swoje lekcje w godzinach późnowieczornych. Zanim wrócą do domu, zregenerują się, odpoczną, zjedzą już nie obiad – a kolację, będzie noc. Kiedy zatem mają przysiąść do odrobienia zadań domowych i przygotowania się na kolejny dzień w szkole?

Jedna z uczennic uczęszczająca do technikum do klasy o profilu logistycznym zamieściła na Twitterze zdjęcie swojego planu lekcji. Jak już pisaliśmy we wcześniejszym artykule, uczniowie tej klasy zaczynają swoje zajęcia w godzinach popołudniowych i kończą je dopiero po godzinie dziewiętnastej. Kolejną mocno dyskusyjną kwestią jest to, że zajęcia ścisłe - wymagające ciągłego skupienia - mają w późnych godzinach wieczornych, co tym samym nie przekłada się na efektywną naukę.

Uzależnienie od internetu objawia się tak samo jak uzależnienie od używekUzależnienia behawioralne: co to takiego? Kogo dotyczy? Jak wygląda terapia?

Więcej o: