Dni wolne od szkoły 2022. Pierwszy odpoczynek już w październiku, ale lista jest długa [KALENDARZ]

Dni wolne od szkoły 2022, to jedno z zagadnień, które spędza sen z powiek wielu uczniów. Rodzice także chcą znać daty, w których ich dzieci nie będą uczęszczać na zajęcia. Jak się okazuje, lista jest dosyć spora. Warto zapisać w kalendarzu te terminy, dzięki czemu łatwiej zorganizujemy czas i ewentualną opiekę dla naszych pociech.
Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Choć nowy rok szkolny dopiero się zaczął, to jednak część dzieci z utęsknieniem czeka weekend. Duża ilość obowiązków, zadań, zbliżające się pierwsze kartkówki, czy sprawdziany. Wszystko to sprawia, że uczniowie szukają odpowiedzi na pytanie kiedy będą jakieś dni wolne od szkoły. Spieszymy z pomocą.

Dni wolne od szkoły 2022. Sprawdź, czy październiku będzie długi weekend

Dobra wiadomość jest taka, że już za miesiąc, a dokładniej 14 października będzie Dzień Nauczyciela. Oznacza to, że dzieci i młodzież mogą cieszyć się dniem wolnym od zajęć. Co więcej, święto przypada na piątek, zatem uczniów czeka pozytywne rozpoczęcie weekendu.

Pamiętajmy jednak, że w tym dniu dzieci uczestniczą w różnych akademiach szkolnych czy przedstawieniach, zatem nie jest on wolny od szkoły. Wiele jednak zależy od statutu danej placówki. Przypominamy, że każda z nich ma do dyspozycji od sześciu do 10 dni wolnych, w zależności od stopnia edukacji. Dlatego warto dowiedzieć się, czy decyzją dyrekcji w Dzień Nauczyciela nasze dzieci będą mogły zostać w domu. Jeśli tak, to czeka nas długi weekend!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Harmonogram dni wolnych od szkoły w 2022 roku

Dobrych informacji jest więcej. Nie tylko w październiku uczniowie odetchną z ulgą. Nadchodzące miesiące przyniosą sporo wolnego. Poniżej podajemy listę dni wolnych od szkoły 2022:

  • 14 października 2022 - Dzień Nauczyciela,
  • 1 listopada 2022 - Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada 2022 - święto Niepodległości,
  • od 23 grudnia 2022 do 1 stycznia 2023 - przerwa bożonarodzeniowa.

Kalendarz dni wolnych od szkoły 2022/2023Kalendarz dni wolnych od szkoły 2022/2023 Fot. Gazeta.pl

Nie zapominajmy także, że w obecny rok szkolny kończy się dopiero 23 czerwca, zatem do tego czasu w 2023 roku na uczniów także czekają dni wolne. Przede wszystkim ferie zimowe, które trwają dwa tygodnie a poza nimi kilka innych świąt i okoliczności.

  • 6 stycznia 2023 - święto Trzech Króli,
  • 6-11 kwietnia 2023 - przerwa Wielkanocna,
  • 1-3 maja 2023 - majówka,
  • 8 czerwca 2023 - Boże Ciało.
Więcej o:
Copyright © Agora SA