Najdziwniejsze polskie imiona. Zaskakują nawet urzędników i pokazują, że rodzice mają fantazję

Najdziwniejsze polskie imiona mogą zaskoczyć! Wśród popularnych Zoś, Zuzanek, czy Antosiów te mogą wydawać się oryginalne. Rodzice, które się na nie decydują mają jednak pewność, że ich dziecko będzie wyjątkowe.

Wybór imienia dla pociechy to dla wielu rodziców wyzwanie. Niektórzy stawiają na modne i popularne imiona, inni preferują te nieco rzadziej nadawane. O popularności danego imienia świadczy rządowy ranking, publikowany na stronie dane.gov.pl.

Zobacz wideo Rodzice wracają z dzieckiem do domu i się zaczyna. Kamil Baleja: Najgorsze, co można zrobić, to zaufać dobrym radom

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Ranking imion, czyli podpowiedź dla niezdecydowanych

Pod koniec sierpnia opublikowano ranking najczęściej nadawanych imion w pierwszym półroczu 2022 roku. Wynika z niego, że najwięcej nowo narodzonych dziewczynek nosi imię Zofia (2860), a chłopców - Antoni (3431). W pierwszej piątce imion żeńskich znajdują się też: Zuzanna, Hanna, Maja i Laura. W pierwszej piątce męskich: Jan, Aleksander, Franciszek oraz Nikodem.

Najdziwniejsze imiona w Polsce. Te pozycje nosi niewiele osób

Najdziwniejsze imiona w Polsce z pewnością przyciągają uwagę. I choć nie podobają się wszystkim, rodzice, którzy nadają je swoim dzieciom, chcą mieć pewność, że ich pociecha będzie wyjątkowa pod wieloma względami. 

Część rodziców inspiruje się popkulturą i sięga po imiona, które noszą aktorzy, czy celebryci. W efekcie decydują się więc na nazwanie swojej pociechy imieniem bohatera filmu, czy serialu. Dawniej nie brakowało Isaur, obecnie urzędnicy spotkali się natomiast z inspirowanymi "Wiedźminem" Cirillą, czy Geraldem.

Niektórzy rodzice przyznają, że pomysł na imię dla córki to nawiązanie do ulubionych miejsc, przedmiotów, a nawet zwierząt, czy owoców. Stąd pozycje, takie jak: Europa, Truskawka, Inka, Chanel, czy Mrówka. Nie mniej kreatywni są rodzice chłopców. Wśród oryginalnych imion można wyróżnić: Santina, Ragnara, Tymura, czy Zlatana.

Więcej o: