Nauka zdalna od 20 grudnia? Nie przez pandemię. Powód może być zupełnie inny

Nauka zdalna od 20 grudnia? Wszystko jest możliwe, gdyż Ministerstwo Edukacji i Nauki w sierpniu 2022 roku ogłosiło pewien projekt ustawy. Wynika z niego, że szkoły mogą przejść na naukę zdalną, gdy będzie za zimno.

Zdalne lekcje przez ostatnie dwa lata stały się codziennością wielu uczniów i studentów. Pandemia na długo zamknęła wszystkich w domach. Nawet na początku bieżącego roku uczniowie nie chodzili do szkół. Pojawiają się głosy, że możemy mieć powtórkę z rozrywki, ale z zupełnie innych powodów. Czy możliwa jest nauka zdalna od 20 grudnia? Nic nie wiadomo, ale Ministerstwo Edukacji i Nauki pracuje nad specjalnym projektem, który wdrożyłby naukę zdalną, jeśli "zagrożone będzie bezpieczeństwo uczniów". Jakie zagrożenia są wymienione? Na przykład organizacja ogólnopolskich i międzynarodowych imprez lub nadzwyczajne zdarzenia.

Zobacz wideo Najtrudniejsze rzeczy w szkole według Julii Szponer [Lista Plotka]

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Nauka zdalna od 20 grudnia? Zajęcia mogą się nie odbyć, jeśli w szkole jest zimno

Obecne przepisy mówią, że jeśli temperatura w szkole nie przekracza 18 stopni Celsjusza, to dyrektor ma prawo odwołać zajęcia. Uczniowie muszą je jednak odrobić w inny dzień, na przykład w sobotę. Ministerstwo Edukacji i Nauki zaproponowało więc, by w takiej sytuacji przejść na lekcje zdalne. Szczególnie jest to istotne z uwagi na wzrastającą cenę opału i energii.Zaś Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa zaapelował do szkół, by kształtowały postawy ekologiczne i zmniejszyły temperaturę grzejników.

Samorządowcy są przeciwni. "Oświata jest tematem numer jeden"

Władze Krakowa i Karpacza krytykują decyzje resortu i zgodnie obiecują, że dzieci nie będą marznąć w szkołach. 

Oświata jest dla nas tematem numer jeden. Jeżeli chodzi o ewentualne cięcia w budżecie, w oświacie pojawią się one na samym końcu

- powiedział Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza cytowany przez Portal Samorządowy. Dodał, że będą nawet oszczędzać na bezpieczeństwie w mieście, by uczniowie mieli godne warunki do nauki. Chociaż ceny gazu wzrastają, to ma nadzieję, że dzieci do lekcji zdalnych nie wrócą. Podobnie jest w przypadku wielu innych polskich szkół. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA