Dzieci przemęczone nadmiarem nauki. Oburzony rodzic opublikował post. "Dłużej niż 8-godzinna zmiana w robocie"

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, uczniowie i ich rodzice skarżą się na plany lekcji. Jedni i drudzy nie są zadowoleni, gdy lekcje kończą się późno, a między nimi pojawiają się okienka.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

Gdy rozpoczyna się kolejny rok szkolny uczniowie z niecierpliwością czekają, aż wychowawca pokaże im plan lekcji. Chcą wiedzieć, o której godzinie będą zaczynali zajęcia, ile czasu w tygodniu spędzą w szkole i czy czekają ich okienka między lekcjami. Nie mniej zainteresowani planem lekcji są ich rodzice, którzy (szczególnie tym młodszym) muszą zapewnić opiekę (świetlica, dziadkowi, niania) do czasu, aż skończą pracę. 

Uczniowie rozczarowani planami lekcji

W tym roku nie było inaczej - w pierwszych dniach września w mediach społecznościowych uczniowie "chwalili" się swoimi planami lekcji. Pokazywali, o której godzinie kończą zajęcia, narzekali, że mają sporo okienek, które bez sensu wydłużają czas spędzony w szkole. W placówkach, które są zmuszone pracować "na dwie zmiany", niektóre klasy kończą bardzo późno. Każdy oczywiście chciałby zaczynać z samego rana i wcześnie kończyć zajęcia, żeby resztę dnia mieć już "dla siebie". Niestety nie zawsze możliwe jest takie ułożenie planu lekcji dla każdej klasy. Dochodzi do tego jeszcze problem z religią, która powinna być na pierwszej lub ostatniej godzinie lekcyjnej danego dnia, żeby uczeń, który na nią nie uczęszcza mógł przyjść do szkoły później lub wyjść z niej wcześniej.

Zobacz wideo Dziecko dziedziczy długi i co dalej? Adwokat: Jest prawnie chronione

Rodzic poskarżył się na plan lekcji

Na plany lekcji skarżą się nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice. Jeden z nich na Twitterze napisał:  

Dziecko przyniosło plan lekcji. W jednym dniu 10 godzin lekcyjnych, przy czym, oczywiście, religia w środku (ma wtedy okienko), etyka na 10 lekcji. Zaczyna o 7:20, kończy po 16. To dłużej niż 8-godzinna zmiana w robocie. A tutaj na każdej lekcji mogą odpytać, na ocenę.

A jak to wygląda u Waszych dzieci? Też późno kończą lekcje? Dajcie znać w komentarzach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.