Nowa szkoła Klary Lewandowskiej. "Jedna z najlepszych na świecie". Czesne szokująco wysokie

Anna i Robert Lewandowscy właśnie posłali swoją najstarszą córkę Klarę do szkoły. To jedna z najlepszych tego typu placówek na świecie. Jeśli chodzi jednak o opłaty za edukację, to także należą to globalnej czołówki.

Robert Lewandowski przeniósł się do nowego klubu - FC Barcelony, jego rodzina przeniosła się na drugi koniec świata. To jednak nie koniec życiowych rewolucji w życiu rodziny najlepszego polskiego piłkarza. Otóż jego najstarsza córka - Klara poszła do szkoły. I to niebyle jakiej.

Więcej wiadomości znajdziesz na Gazeta.pl >>>

Nowa szkoła Klary Lewandowskiej - co wiadomo?

Lewandowscy mieszkają obecnie w turystycznej miejscowości pod Barceloną - Sitges. Miasteczko znane jest nie tylko z urokliwego klimatu, lecz także z elitarnej międzynarodowej szkoły, do której uczęszczają m.in. dzieci obcokrajowców. Kładzie się w niej nacisk m. in. na naukę języków - angielskiego, hiszpańskiego i katalońskiego. 

Placówka szczyci się także indywidualnym podejściem do ucznia, pięknym kampusem, świetnie wyposażonymi salami lekcyjnymi oraz do ćwiczeń. Edukacja w elitarnej szkole oznacza też jednak elitarne opłaty.

Zobacz wideo Lewandowska pokazała, jak robi naleśniki, które "Klara uwielbia". Nie są one jednak zwyczajne

Astronomiczne czesne

Rodzice 5-latków zobowiązani są płaci nieco ponad 12 tys. euro rocznie, czyli ponad 55 tys. złotych. Opłata nie jest jednak stała - rośnie proporcjonalnie - za każdy kolejny rok nauki, kolejne kilkaset euro więcej. Lewandowscy musieli też zapłacić wpisowe w wysokości 3 tys. euro, czyli nieco ponad 14 tys. złotych.

Jak można przeczytać na stronie placówki, w czesnym zawiera się także pomoce dydaktyczne i ubezpieczenie. Kwota ta jednak nie pokrywa kosztów mundurka, za który rodzice muszą zapłacić sami. Lewandowska pokazała na swoim Instagramie, w co ubrała Klarę do szkoły - była to grafitowa spódniczka, czarne buciki i niebieskie polo z czerwono-granatowym wykończeniem. Taki zestaw ma kosztuje około 100 euro, czyli około 480 złotych, a warto przypomnieć, że przecież dziecko będzie potrzebowało kilku sztuk takiej odzieży. 

Więcej o: