Dlaczego nie ma zdjęć królowej Elżbiety II w ciąży? To był wtedy temat tabu

Królowa Elżbieta pierwsze dziecko urodziła w wieku 22 lat, wtedy na świat przyszedł książę Karol. Obecnie panująca królowa doczekała się jeszcze trójki dzieci - Anny, Andrzeja i Edwarda. Wszystkie te ciąże oraz porody przebiegały w zaciszu pałaców i dworów. Choć ciąże i porody odbywały się bez blasku fleszy, to królowa złamała pewne zasady, co uczyniło ją pionierką w królewskich trendach porodowych.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Królowa Elżbieta II ma czworo dzieci, ale jej ciąże zawsze owiane były tajemnicą. Zresztą kiedy ona sama przychodziła na świat, pojawił się jedynie krótki komunikat. Ciąża w rodzinie królewskiej była kiedyś tematem tabu. Królowa nigdy oficjalnie nie ogłaszała, że spodziewa się dziecka. Według "New York Times", jedynie w 1948 roku, Pałac Buckingham opublikował oświadczenie, w którym czytamy:

Jej Królewska Wysokość, księżniczka Elżbieta, nie podejmie żadnych publicznych zobowiązań od końca czerwca.

Powściągliwa w okazywaniu uczuć królowa robiła wszystko, aby nikt nie widział jej publicznie z ciążowymi krągłościami. Pięć miesięcy po wygłoszeniu oświadczenia, urodził się książę Karol. 

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Ukrywała ciążę i unikała zdjęć po porodzie. "Kiedy urodził się Karol, książę Filip grał w squasha"

Dzieci królowej Elżbiety II przychodziły na świat w pałacu Buckingham, jedynie Anna jest wyjątkiem, bo urodziła się Clarence House, dlatego, że w pałacu trwał remont. Królowa Elżbieta II miała zapewnioną prywatność, na którą obecnie skarżą się członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Choć przy porodzie nie było partnera, to zaraz po narodzinach dziecka, czuwał personel, który sprawdzał, czy noworodek nie jest podmieniony. Książę Filip, najdłużej panujący małżonek władcy w historii imperium brytyjskiego nie stresował się porodem swojej żony i relaksował się wówczas, grając w squasha.

Po grze w squasha, poszedł na górę, aby zobaczyć swojego nowo narodzonego syna i powiedział do królowej: wygląda jak śliwkowy pudding

- dowiadujemy się z filmu dokumentalnego na temat rodziny królewskiej. Królowa była także pionierką w królewskich trendach porodowych, będąc pierwszą monarchinią w brytyjskiej historii, która urodziła dziecko bez obecności ministra spraw wewnętrznych. Poza tym jako pierwsza zażyczyła sobie, aby jej mąż był obecny przy porodzie, kiedy ta witała swoje czwarte dziecko, księcia Edwarda. Warto wspomnieć, że wcześniej nie było mody na obecność ojca przy porodzie.

Królowa Elżbieta, książę HarryKrólowa Elżbieta poznała wnuczkę. Nie spodobało się jej imię dziewczynki? "To wyraz nieuprzejmości"

Królowa Elżbieta poświęciła rodzinę dla obowiązków zawodowych

Królowa Elżbieta II całe swoje życie dostosowała do służby na rzecz państwa. Jej życie rodzinne zeszło na drugi plan. Choć dzieci potrzebowały matki, to królowa miała dla nich czas tylko godzinę dziennie, ale na spotkanie z nią trzeba było odpowiednio wcześniej się umówić. Karol, Anna, Edward i Andrzej mieli bardzo napięty grafik więc nie myśleli ciągle o pracującej matce. 

Maria Borrello z księciem Jerzym.Maria Borrello - Całe życie poświęciła dzieciom arystokratów, nigdy nie założyła rodziny

Więcej o: