Imiona damskie, które nosi najwięcej Polek. Wyróżnia się jedna "perła". Tak ma na imię aż 580 tys. kobiet

Imiona damskie, które nosi najwięcej Polek. Lista ta jest naprawdę długa, znajdziemy tam Annę i Hannę, Zosię i Kasię. Jednak wśród nich wyróżnia się jedna "perła". Tak ma na imię aż 580 tys. kobiet. O jakie imię chodzi?

Imiona damskie, które nosi najwięcej Polek, są nie tylko piękne i klasyczne, ale mają w sobie to coś, skoro tak wielu rodziców nadaje je swoim dzieciom. Zarówno Ania, Hania, Zosia jak i Kasia zyskiwały przez szereg lat ogromne rzesze miłośników. Jednak wśród nich jest jedna wyjątkowa "perła". O jakie imię chodzi? Oczywiście o Małgorzatę, zdrobniale Gosię.

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Imiona damskie, które nosi najwięcej Polek - wśród nich „perła"

„Perła", o której mowa to Małgorzata, której wyjątkowe znaczenie pochodzi od słowa "margarites", co oznacza perłę. W Polsce nadawane od XIII wieku i do dnia dzisiejszego nosiła je i nosi ogromna liczba Polek. Aktualnie jest to aż 580 tys. kobiet. Najpopularniejszymi zdrobnieniami tego imienia są: Małgosia, Małgonia, Małgoś, Małgośka, Gośka, Gosia, Gonia, Gosiaczek, Gońka, Margaret, Margaretka, Margerytka. Nasza „perła" swój dzień imienin świętuje 18 stycznia, 22 lutego, 25 lutego, 10 kwietnia, 13 kwietnia, 10 czerwca, 13 lipca, 20 lipca, 27 sierpnia, 14 października, 17 października oraz 2 listopada, chociaż najpopularniejszą datą jest ta lipcowa.

Jeśli chodzi o cechy charakterystyczne dla Małgorzaty, to jest ona utożsamiana z kobietą, która jest nie tylko piękna zewnętrznie, ale też wewnętrznie. Ceni sobie ciepło rodzinne i jako kobieta posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Kobiety o imieniu Małgorzata mają wielkie serce, co niezwykle łatwo wykorzystać i je zranić. Są niezwykle wrażliwe i empatyczne, co pomaga zyskać im szerokie grono znajomych i przyjaciół.  

Imię Małgorzata jest idealne dla urodzonych pod znakiem Lwa, Raka, Wagi i Skorpiona.

Zosia, Hania, Kasia, czyli jakie jeszcze są popularne żeńskie imiona?

Moda w kwestii wyboru imion zmienia się dość często, niczym w kalejdoskopie. Rodzice szukając tego idealnego sugerują się wieloma rzeczami, natura, muzyką, czy nawet filmem. Jednak jest pewne grono imion klasycznych i równie pięknych, ale już nieco mniej oryginalnych i pomysłowych. Zatem do listy najpopularniejszych imion żeńskich warto dodać takie jak:

  • Anna - w aktach urodzenia to imię występuje ponad milion razy,
  • Maria - imię to otrzymało ponad 625 tysiącom dziewczynek,
  • Katarzyna - to imię rodzice dali swoim córką ponad 600 tysięcy razy,
  • Agnieszka - nosi je nieco ponad 550 tysięcy Polek.

Pozostałe popularne imiona żeńskie to np. Zosia i Hania - dziś przez rodziców równie chętnie wybierane, co przed laty.  

Więcej o: