Matka pozostawiła synów śpiących w aucie na parkingu. Opiekowała się nimi przez aplikację

Do szczególnego zdarzenia doszło w jednej z niewielkich miejscowości w województwie małopolskim w Polsce. 26-letnia matka pozostawiła w samochodzie dwoje synów. Ich stan kontrolowała przez... aplikację i kamerę.

Chłopcy spali w samochodzie

W Kętach (woj. małopolskie) służby zostały zawiadomione o dzieciach śpiących w zaparkowanym na parkingu samochodzie. Jak się okazało, 26-letnia matka chłopców monitorowała synów przez kamerę zamontowaną w pojeździe oraz z poziomu aplikacji.

Kobieta, która zgłosiła zdarzenie, informowała o uchylonych oknach pojazdu, nie niepokoiło ją więc przegrzanie dzieci a brak opieki.

Kiedy mundurowi rozmawiali ze zgłaszającą, podeszła do nich 26-letnia mieszkanka powiatu bielskiego informując, że jest właścicielką pojazdu i matką dwóch chłopców w wieku roku i trzech lat. Oświadczyła ona, że dzieci zasnęły, więc pozostawiła je w pojeździe, uchylając szyby, a ich stan monitorowała za pomocą kamery zamontowanej we wnętrzu samochodu oraz aplikacji internetowej, co następnie zaprezentowała

- komentuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Przedstawiciele służb mieli pouczyć matkę, że powinna osobiście sprawdzać stan dzieci. Młodej kobiecie, która zadzwoniła na policję, złożyli podziękowania za troskę i czujność.

Więcej o: