To krótkie imię dla dziewczynki zajmuje wysokie miejsce w rankingu. Nawiązuje do greckiego boga

Niektóre imiona urzekają swoją prostotą i kryjącym się za nimi znaczeniem. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużym uznaniem wśród rodziców. Jedną z takich propozycji jest Pola, która już od kilku lat pojawia się w rankingu najpopularniejszych imion.

Wybór odpowiedniego imienia to trudne wyzwanie, które czeka każdego przyszłego rodzica. Wielu z nich inspiruje się propozycjami z rankingu najpopularniejszych imion. Ci, którym zależy na nieco bardziej oryginalnym wariancie, wybierają te z dalszych miejsc. Na dziesiątej pozycji już od 2020 roku niezmiennie utrzymuje się Pola. Poznajcie bliżej dziewczynki o tym imieniu. 

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Imię Pola - pochodzenie

Pola ma pochodzenie greckie. Jest zdrobnieniem od imienia Apolonia, która oznaczała "wywodzącą się od Apolla" lub "należąca do Apolla". Był on synem Zeusa oraz greckim bogiem muzyki, sztuki, poezji oraz wróżbiarstwa. Pola funkcjonuje jako samodzielne imię dopiero od niedawna. Mówi się, że jest to połączenie Apolonii oraz Pauli. 

Dziewczynka (zdjęcie ilustracyjne)Imię dla dziewczynki odważnej i niezależnej. Pochodzi z hebrajskiego

Dziewczynka o imieniu Pola 

Pola jest osobą spontaniczną, niezależną i pewną siebie. Nie tylko ona lubi spędzać czas w gronie innych ludzi, ale i oni uwielbiają przebywać w jej towarzystwie. Świetnie czuje się na różnego rodzaju wydarzeniach oraz imprezach - zwykle znajduje się wówczas w centrum uwagi. Kobiety o tym imieniu są niezwykle ambitne. Bez problemu dążą do wyznaczonych sobie celów, jednak nie za wszelką cenę. Charakteryzuje je także oddanie rodzinie. To właśnie ona jest najważniejsza w ich życiu. 

Mama i dzieckoTo męskie imię pochodzi z Biblii i nosił je król. Oznacza "ukochanego"

Zdrobnienia imienia Pola

Przed wyborem imienia rodzice często zastanawiają się, jak można je zdrabniać. Jak się okazuje, Polę można wołać na wiele sposobów! Oto niektóre z nich: 

Polka, Poleczka, Poluńka, Polusia, Polcia, Polunia, Polcik, Polek, Poluśka.

Pola swoje imieniny najczęściej świętuje 9 lutego. Może je jednak obchodzić także 23 września.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: