Leon - imię, które pochodzi z łaciny. Dawniej biło rekordy popularności, dziś wraca na szczyt

Imię Leon nie bez powodu kojarzone jest z odważnym i potężnym lwem. Ma ono zapewnić chłopcu, który je nosi siłę i ochronę. Skąd się wywodzi i co oznacza? Jaką ma numerologię? Imię to jest popularne, obecnie zajmuje 7. miejsce w rankingu.

Często słyszymy określenie "odważny jak lew", "potężny niczym lew". To właśnie jest Leon. Imię pochodzi z języka łacinskiego i wywodzi się od słowa leo, czyli lew. Potem "zaadaptowali" je Grecy i w formie Leon występuje do dziś. W Polsce również mamy swoją wersję - to po prostu Lew. W krajach anglojęzycznych mamy Lionela oraz Leo, a we Włoszech i Hiszpanii - Leone, Leonello, Lionello. 

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Więcej ciekawych informacji o imionach dla dzieci i ich znaczeniu znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Ennis BaileyPragnęła zostać matką, więc sama się zapłodniła. "To było naprawdę łatwe"

Imię Leon staje się coraz bardziej popularne

Zajmuje 7. miejsce w rankingu i w tym roku tak nazwano 2499 chłopców. Jest krótkie, ma ciekawe brzmienie i wyjątkowe znaczenie. Imię to nosiło (w różnych formach) wielu artystów. Wśród nich są:

  • Lew Tołstoj - autor "Wojny i Pokoju",
  • Lionel Richie - aktor, kompozytor i wokalista,
  • Leon Kruczkowski - pisarz i dramaturg,
  • Leon Tarasiewicz - malarz,
  • Leon Niemczyk - aktor,
  • Lionel Messi - piłkarz.

Leon urodziny obchodzi 20 lutego, 14 marca, 11 kwietnia, 19 kwietnia, 22 kwietnia, 12 czerwca, 28 czerwca, 3 lipca, 17 lipca, 20 lipca, 10 listopada i 16 listopada. 

Leon - imię, które ma ciekawe wibracje numerologiczne

Leon jest numerologiczną jedynką. Niczym lew jest indywidualistą i zdobywcą. Uwielbia działać, jest nakierowany na osiąganie celu. Doskonale wie, czego oczekuje od świata i często ma parcie na władzę. To osobowość silna i niezależna. Woli być raczej twórcą, innowatorem i postępować według własnych zasad. Jednocześnie cechuje go niezbyt praktyczne podejście do świata, niecierpliwość oraz duża rozrzutność. Nie lubi krytyki i nie zawsze ją dobrze znosi. Ciężko też go zadowolić, gdyż jest skrajnym perfekcjonistą. Na jedynki wpływ mają Słońce i Mars. Te dwa ciała niebieskie związane są witalnością i energią. 

Dziecko, noworodek (zdjęcie ilustracyjne)Tęczowe dziecko jest wyczekiwane przez rodziców. Jego rodzice sporo przeszli

Więcej o: