Ferie zimowe 2023 - nie tylko terminy zaskoczyły rodziców. Są pewne ograniczenia

Chociaż szkoła dopiero się zaczęła, to wielu uczniów zastanawia się, kiedy wypadają ferie zimowe 2023. Z utęskniem czekają na każde dłuższe wolne, podczas którego odpoczną od nadmiaru nauki. Mieszkańcy niektórych województw na ferie zimowe muszą poczekać do połowy lutego.

Kalendarz 2023 roku pokazuje, że ferie zimowe odbywają się w różnych województwach w innym terminie. Daty te, w przeciwieństwie do wakacji, nie są stałe. Oznacza to, że region, w którym przerwa zimowa w latach poprzednich zaczynała się w połowie lutego, w tym roku może jako pierwszy zaczynać ferie. Dlaczego cała Polska nie ma wolnego w tym samym terminie? Chodzi o to, by nie było tłumów na stokach narciarskich i w hotelach. 

Zobacz wideo Czym jest szczęście? Przedszkolaki odpowiadają

Więcej informacji o szkole znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Nauka zdalna (zdjęcie ilustracyjne)Nauczanie zdalne wróci na jesieni? Rodzice boją się o skutki wysokich cen prądu

Ferie zimowe 2022/2023. Kiedy uczniowie mogą liczyć na dłuższe wolne od szkoły?

Zanim zaczniemy myśleć nad feriami zimowymi, możemy zwrócić uwagę na kalendarz 2022 roku. Wynika z niego, że uczniów czeka kilka dni wolnego. Już 14 października wypada Dzień Edukacji Narodowej - jest to czwartek i wielu szkołach dzień ten będzie początkiem długiego weekendu. Potem mamy Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości (które również wypada w czwartek). Następnie czeka nas przerwa świąteczna 2022, która zaczyna się 23 grudnia 2022 roku i kończy 2 stycznia 2023 roku. Kilka miesięcy po feriach zimowych zaczyna się Wielkanoc 2023 - to dodatkowe sześć dni wolnego od szkoły. Potem już tylko majówka, matury, Boże Ciało i zakończenie roku szkolnego 2023, które wypada 23 czerwca. 

Ferie zimowe 2023. Niektórzy uczniowie mogą poczuć się rozczarowani

Jak co roku, ustalono cztery terminy na odpoczynek. Pierwsza tura rozpocznie się 16 stycznia, a ostatnia 13 lutego. Terminarz wygląda następująco:

  • 16-29 stycznia 2023 r. - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie,
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 r. - podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 r. - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, wielkopolskie, świętokrzyskie,
  • 13-26 lutego 2023 r. - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie zachodniopomorskie.

Uczniowie, którzy wolne mają dopiero w ostatniej turze mogą poczuć się zaskoczeni i rozczarowani tak późnym terminem. 

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy gwarantuje dodatkową gotówkę na wychowanie dzieci.Rodzinny Kapitał Opiekuńczy gwarantuje dodatkowe pieniądze dla rodziców

Więcej o: