300 plus - dla kogo? Rodzice mogą liczyć na pieniądze na wyprawkę. Trzeba jednak spełnić pewne warunki

300 plus - dla kogo? To zagadnienie interesuje przede wszystkim rodziny, w których dzieci uczęszczają do szkoły. Rodzice otrzymują świadczenie bez względu na dochód i liczbę dzieci. Niestety, nie wszyscy mogą liczyć na wypłatę 300 plus.

Dla kogo 300 plus? Na wypłatę z programu mogą liczyć rodzice, którzy wychowują dzieci w wieku szkolnym. Świadczenie przysługuje raz w roku i otrzymujemy je na każdą pociechę, która chodzi do szkoły i nie ukończyła 20 lat. W przypadku osób niepełnosprawnościami czas wydłuża się do 24. roku życia dziecka. Wszelkimi formalnościami i przyjmowaniem wniosków zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dokumenty składamy przez internet za pośrednictwem:

  • PUE ZUS,
  • rządowego portalu Empatia,
  • bankowości elektronicznej.
Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Więcej informacji o świadczeniach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

300 plus - dla kogo? Niektóre osoby nie mogą skorzystać z programu

Program "Dobry Start" to dodatkowe 300 zł na wyprawkę szkolną. Kwota ta ma wspomóc rodziców, którzy muszą wydać masę pieniędzy na książki, zeszyty i przybory szkolne. Przy składaniu wniosku nie musimy wykazywać informacji o swoich dochodach. Dodatek otrzymają praktycznie wszystkie rodziny, w których wychowują się dzieci w wieku szkolnym. Jest pewien wyjątek - 300 plus nie obejmuje:

  • studentów - bez względu na wiek i rodzaj uczelni,
  • dzieci uczęszczających do żłobków,
  • przedszkolaki,
  • dzieci chodzących do "zerówki".

Wniosek można składać od 1 lipca 2022 roku. Jeśli udało nam się zrobić to do końca sierpnia, wypłatę otrzymamy do końca września. W przypadku, gdy się spóźniliśmy, na dodatkową gotówkę musimy poczekać dwa miesiące od złożenia wniosku. Czyli: zaświadczenie wysłaliśmy we wrześniu, 300 plus na nasze konto trafi w listopadzie.
Co ważne, musimy się spieszyć, bo 30 listopada 2022 mija termin składania dokumentów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.