15-latek próbował zmierzyć przyrodzenie kablem USB. Z krwotokiem trafił do szpitala

Tego przypadku medycy długo nie zapomną. Samo opisywanie go wywołuje jakiś rodzaj bólu. Urolodzy z publikacji poniżej nie wydają się jednak szczególnie poruszeni: Udokumentowano umieszczanie szerokiej gamy przedmiotów.

Szczególny incydent został udokumentowany w raporcie urologii w listopadzie 2021 r.

Zobacz wideo Penisa można uszkodzić nie tylko podczas seksu z partnerką!

15-letni młodzieniec z Wielkiej Brytanii próbował zmierzyć wnętrze swojego penisa kablem w ramach "eksperymentów seksualnych". Na jego nieszczęście, kabel tak się splątał, że bez wsparcia medycznego jego wyciągniecie, było niemożliwe.

Pojawiło się krwawienie

Chłopaka do szpitala zawiozła matka, po tym jak zaczął krwawić. Lekarze zdecydowali o usunięciu kabla chirurgicznie. W kablu utworzyły się więzy i plątaniny. Podobno chłopak czekał, aż matka opuści pokój, by wyznać 

Przypadek był tak specyficzny, że doczekał się wzmianki w medycznym periodyku. Został udokumentowany w prestiżowym tytule "Urology Case Reports". Publikacja zawiera fragmenty:

15- latek wymagał pilnej oceny urologicznej III stopnia i otwartego leczenia chirurgicznego
Wykonano podłużne nacięcie peno-mosznowe nad wyczuwalnym ciałem obcym i starannie rozcięto głębsze tkanki, rozczepiając mięsień opuszkowo-gąbczasty. Oba końce drutu zostały pomyślnie wyciągnięte przez zewnętrzne ujście cewki moczowej.
Na zdjęciu: Kabel wyciągnięty chirurgicznie z chłopaka.
Na zdjęciu: Kabel wyciągnięty chirurgicznie z chłopaka. Calum Grant/ Urology Case Reports
Chociaż zatrzymane ciała obce z cewki moczowej stanowią rzadkość kliniczną w codziennej praktyce urologicznej, opisano wiele różnych przypadków. Udokumentowano umieszczanie szerokiej gamy przedmiotów (igły, szpilki, żelazne druty, łupiny pistacjowe).
Najczęstsze przyczyny wprowadzenia ciała obcego do dolnego odcinka układu moczowo-płciowego to ciekawość seksualna, praktyka seksualna po zatruciu oraz zaburzenia psychiczne, takie jak zaburzenia osobowości typu borderline, schizoafektywne i dwubiegunowe.

Źródło: sciencedirect

Więcej o: