Dostojne imię dla dziewczynki pnie się w rankingu. Jest już na piątym miejscu, a wypromowała je Ania Lewandowska

Imiona wybierane dla dzieci przez celebrytów często stają się inspiracją dla przyszłych rodziców. Tak też stało się w przypadku Laury. Ta wyjątkowa propozycja dla dziewczynek stała się niezwykle popularna za sprawą Anny Lewandowskiej.

Wybór imienia dla dziecka bywa niezwykle trudny. Rodzice często decydują się na propozycje związane z tradycją rodzinną, ulubionymi postaciami z kina, a niektórzy inspirują się wyborami celebrytów. Ania i Robert Lewandowscy są rodzicami dwóch córek - Klary oraz Laury. Młodsza dziewczynka przyszła na świat w 2020 roku. Jej imię stało się inspiracją dla wielu i wciąż pnie się w rankingach popularności. 

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Laura - popularne imię dla dziewczynki 

Rządowy portal dane.gov.pl opublikował ranking imion, które cieszyły się największą popularnością od początku stycznia do czerwca. Na piątej pozycji wśród dziewczynek znalazła się Laura. Propozycja ta awansowała z szóstego miejsca i została wybrana przez rodziców aż 2505 razy. Co oznacza? 

Najnowszy ranking imion nadawanych dzieciom - na prowadzeniu znalazła się Zofia oraz Antoni.Ranking imion 2022. Na szczycie "mądrość" i "doskonały"

Imię Laura - znaczenie 

Wymienia się dwa źródła pochodzenia imienia Laura. Pierwsze z nich mówi, że wzięło się od słowa łacińskiego "laurus', oznaczającego "wawrzyn". Drugie nawiązuje do starożytnego miasta Laurentum. Laurami miało nazywać się kobiety, które stamtąd pochodziły. W Polsce imię zaczęło pojawiać się już w XIII wieku, na początku jako "Laureta". 

Znane postacie o imieniu Laura

Imię Laura upodobało sobie wielu twórców. W swoich dziełach wykorzystywali je m.in. Adam Mickiewicz czy Juliusz Słowacki. Można wymienić również wiele znanych kobiet o tym imieniu - nie tylko z Polski, ale i z Włoch lub Stanów Zjednoczonych. Są to: 

  • Laura Dern - amerykańska autorka,
  • Laura Pausini - włoska piosenkarka,
  • Laura Samojłowicz - polska aktorka,
  • Laura Ingalls Wilder - amerykańska pisarka,
  • Laura Secord - bohaterka narodowa Kanady. 

Mama i dzieckoTo męskie imię pochodzi z Biblii i nosił je król. Oznacza "ukochanego"

Imieniny Laury

Dziewczynki o imieniu Laura swoje święto obchodzą 17 czerwca, 3 września, 8, 19 października. Najpopularniejszą datą jest jednak ta pierwsza. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: