To imię dla chłopca wskoczyło na 5. miejsce w rankingu. Inspirowane jest znanym, młodym aktorem

To wyjątkowe imię dla chłopca wskoczyło na 5. miejsce w rankingu wśród najpopularniejszych imion męskich. O kim mowa? Oczywiście o Nikodemie, który już nie tylko jest kojarzony z Dyzmą, ale przede wszystkim młodym aktorem, bohaterem komedii romantycznych, którego popularność znacząco wpłynęła na liczbę nadawanych imion małym chłopcom.

Wyjątkowe imię, które przeskoczyło z miejsca jedenastego na piąte wśród najczęściej nadawanych imion męskich? Mowa tu oczywiście o Nikodemie, którego wzrost zainteresowania może być powiązany z popularnym aktorem, bohaterem komedii romantycznych - Nikodemem Rozbickim.

Zobacz wideo Nikodem Rozbicki i Julia Wieniawa na wakacjach

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z miejsca 11 na 5. Wzrasta zainteresowanie tym imieniem

Przyszli rodzice, szukając idealnego imienia dla swoich dzieci, przeglądają nie tylko rodzinne archiwa, ale ulubione filmy i książki, które są bogatą kopalnią oraz inspiracją w kwestii doboru imienia dla dziecka.

Spektakularny przeskok z miejsca 11. na 5. miejsce w rankingu wśród najpopularniejszych imion zaliczyło piękne i wyjątkowe imię Nikodem. Głownie za sprawą Nikodema Rozbickiego, polskiego aktora, znanego z takich filmów jak "Miszmasz, czyli Kogiel Mogiel 3", "Jak poślubić milionera?", czy "Listy do M 3". 

Imię to nosił również znany polski gangster, mafioso i zapalony miłośnik piłki nożnej - Nikodem Skotarczak ps. "Nikoś". Chociaż starszemu pokoleniu bardziej na myśl przychodzi bohater książki "Kariera Nikodema Dyzmy", która doczekała się wielu adaptacji filmowych, teatralnych i radiowych.

Jaki jest Nikoś, a jaki Nikodem?

Nikodem to bardzo piękne i stare imię, które pochodzi z języka greckiego, a w naszym kraju pojawiło się w okolicy XV wieku. Nikodem to ten, który "zwycięża dla dobra ludu". Jest zatem wojownikiem, który walczy w słusznej sprawie. Swoje imieniny obchodzi kilka razy w roku, czyli: 1 czerwca, 3 i 31 sierpnia, a także 15 września.

Chociaż samo imię Nikodem jest długie i ciężkie, to jego zdrobnienia bywają bardzo urocze. Niko, Nikoś, Niki, Nikuś oraz Demuś, tak zwykle rodzice zwracają się do swoich małych dzieci.

Jeśli chodzi o cechy charakteru Nikodema, to jest to osoba, która lubi przede wszystkim dobrą zabawę, ale bez konsekwencji. Nuda jest dla niego zabójcza, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Ma dużo znajomych i przyjaciół. Nie potrafi być sam. Niestety jest to też kobieciarz, który bezlitośnie wykorzystuje swoje wszystkie atuty, by zdobyć wybrankę. Również w pracy nie wiedzie mu się najlepiej, głównie dlatego, ze nie jest zbyt aktywny i odpowiedzialny. Ma również problemy z terminowością, często zapomina o ważnych sprawach. Większość osób twardo stąpających po ziemi określa go jako chłopca, który wiecznie chodzi z głową w chmurach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA