300 plus do kiedy? Wkrótce koniec przyjmowania wniosków. Rodzice powinni się pospieszyć

300 plus - do kiedy? Zastanawiają się rodzice, którzy jeszcze nie złożyli wniosku w sprawie dofinansowania na zakupy szkolnej wyprawki. Co prawda ostateczny termin mija w listopadzie, jednak warto zrobić to jak najszybciej.

300 plus do kiedy? Jednorazowa pomoc rządu na zakup wyprawki szkolnej ma swój termin ważności, który kończy się już niedługo. Zatem, aby otrzymać dodatkowe pieniądze, warto już teraz wysłać wniosek do ZUS, by w przeciągu - maksymalnie dwóch miesięcy - cieszyć się dodatkowym wpływem na konto bankowe.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

300 plus do kiedy? Zbliża się ważny termin

Możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie zakupy wyprawki szkolnej zbliża się ku końcowi. Co prawda dzieci powróciły już w szkolne mury, zatem zdecydowana większość ma już skompletowane wyprawki szkolne, jednak to nie powód, aby rezygnować z pieniędzy. Dodatkowe 300 zł w ramach programu "Dobry start" ucieszy każdego rodzica, tym bardziej że kwestia wydatków szkolnych to nie tylko wyprawka. Zaraz zaczną się składki i obowiązkowe wpłaty na ubezpieczenie dziecka, szkolne i klasowe komitety i wiele innych ważnych opłat. Jednak chcąc się ubiegać o dodatkowy przelew, należy wiedzieć, że program ten objęty jest terminem ważności.

Wnioski  można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Ci rodzice, którzy zrobili to jeszcze podczas wakacji, na pieniądze mogą liczyć jeszcze we wrześniu. Natomiast ci, którzy złożą wniosek we wrześniu, październiku lub listopadzie będą musieli poczekać na przelew kolejne dwa miesiące od wysłania dokumentu do ZUS.

Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Jeśli jeszcze rodzic ucznia nie złożył wniosku o wypłatę 300 zł może to zrobić za pomocą Internetu. Dostępne są trzy drogi, czyli:

  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia,
  • bankowość elektroniczną,
  • lub portal PUE ZUS.

Przyjmowaniem wniosków, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wypłata nastąpi w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe.

Pieniądze z rządowego programu przysługują uczniom, którzy uczą się w szkole - aż do momentu ukończenia przez nie 20. roku życia. Natomiast na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, nadal uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. Z dofinansowania szkolnych zakupów nie mogą skorzystać studenci i małe dzieci, które uczęszczają do żłobka lub przedszkola.

Więcej o:
Copyright © Agora SA