Zaczęła korzystać z nocnika, gdy miała dwa tygodnie. Rodzice: Siedzenie w brudnej pieluszce to wstyd

Pewna australijska para osiągnęła coś, co wielu rodzicom wydaje się niemożliwe. Jak twierdzili, ich córka przestała używać pieluch zaledwie dwa tygodnie po urodzeniu, a w wieku niecałych dwóch lat zaczęła korzystać z toalety.

Rodzicielstwo wiąże się z licznymi wydatkami. Ubranka, jedzenie czy pieluchy to tylko wierzchołek góry lodowej. Ten ostatni produkt zwykle dość długo pojawia się na listach zakupów rodziców małych dzieci. Czasami trwa to rok, a w niektórych przypadkach nawet dwa lata. Choć w sklepach znajdziemy zarówno te tańsze, jak i droższe opcje, to w skali miesiąca łączna kwota przeznaczana na pieluchy okazuje się całkiem spora. 

Sposób na oszczędzenie w tej kwestii znalazła pewna australijska para. Jak zdradzili, ich córka dość szybko pożegnała się z pieluszkami. 

Komunikacja eliminacyjna  

Australijscy rodzice - Montana Lower i Tom Linwood podzielili się swoją historią na kanale "On My Way" w serwisie YouTube. Para przyznała, że ich córka po raz pierwszy skorzystała z nocnika, gdy miała dwa tygodnie. Wszystko to za sprawą tzw. komunikacji eliminacyjnej. 

Toksoplazmoza w ciąży. Czym objawia się toksoplazmoza?Toksoplazmoza w ciąży. Czym objawia się toksoplazmoza?

Komunikacja eliminacyjna to proces korzystania z toalety przez dziecko zamiast polegania na pieluszce. Największym powodem, dla którego zaczęliśmy zabierać Blue do toalety w wieku dwóch tygodni, jest przekonanie, że siedzenie w brudnej pieluszce może przysporzyć wstydu i zdystansować się do naszych okolic intymnych - zwłaszcza u dziewczynek

- informowali rodzice. 

Ta metoda wychowawcza polega na dokładnej obserwacji swojej pociechy i słuchania ich potrzeb. Jak przyznał ojciec, w ten sposób rodzice są nie tylko w stanie rozpoznać, kiedy ich dziecko jest głodne, ale także gdy będzie chciało skorzystać z toalety. W przypadku ich córki kluczową kwestią było zwrócenie uwagę na miny, które robiła. 

Jak wypisać dziecko z religii w szkole? Wystarczy złożyć oświadczenie.Jak wypisać dziecko z religii w szkole? Nie zawsze zależy to od rodzica

 

Zalety komunikacji eliminacyjnej 

Komunikacja eliminacyjna, inaczej nazywa też wychowaniem bezpieluszkowym, wciąż nie jest bardzo popularna, jednak zdążyła już zyskać swoich miłośników na całym świecie. Australijscy rodzice przyznali, że w ich przypadku metoda ta niosła za sobą wiele korzyści. Ich córka stała się samodzielna w sprawach załatwiania potrzeb fizjologicznych w wieku niecałych dwóch lat. 

Dodatkowo komunikacja eliminacyjna przyczyniła się do dużej oszczędności. Para wyliczyła, że udało im się zaoszczędzić około 3 tys. pieluch. Wśród zalet wskazali także wyjątkową więź, którą nawiązali z Blue. 

Od tego czasu głęboko połączyliśmy się z naszym dzieckiem i pokazaliśmy jej, że jest słyszana i zachęcana do komunikowania się 

- podsumowali. 

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: