Zmiana w bonach turystycznych. Ważna wiadomość dla wielu rodziców

Wiceminister sportu Andrzej Gut-Mostowy przekazał w piątek, że ważność bonu turystycznego ma zostać przedłużona o sześć miesięcy, co oznacza, że rodzice będą mogli skorzystać z niego również podczas ferii zimowych. Jest jeden warunek.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Pomimo tego, że wakacje dobiegły już końca, wiele rodzin nie skorzystało jeszcze z bonu turystycznego, czyli 500 złotych na wypoczynek każdego dziecka do uzyskania przez nie 18. roku życia. Pieniądze, które rodzice dostają w formie bonu, można wykorzystać w wybranych hotelach, pensjonatach, podczas imprez kulturalnych, a także udając się do parków rozrywki. Ważność bonów miała upłynąć 30 września. Wiceminister sportu ma jednak dobrą wiadomość dla rodziców. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Bon turystyczny zostanie przedłużony?

Z danych ZUS wynika, że nie zostało jeszcze aktywowanych około 500 tys. bonów o łącznej wartości około 800 mln złotych. W związku z tym rząd planuje przedłużyć ważność "500+ na wakacje" o kolejne sześć miesięcy. Dzięki temu ci, którzy jeszcze nie zdążyli z niego skorzystać, będą mogli to zrobić w czasie ferii zimowych. 

Na zdjęciu: Britney Spears.Syn Britney Spears mówi o problemach psychicznych matki. Artystka odpowiada

Ma to być dołączone do jednej z tych ustaw, które będą procedowane na tym posiedzeniu Sejmu. Dzisiaj o 14:00 będzie komisja. Wydaje się, że sprawa nie jest kontrowersyjna, bo wszyscy oczekują, że bon będzie dalej funkcjonował. Wydaje się, że tutaj nie będzie żadnych problemów

- poinformował RMF FM wiceminister sportu Andrzej Gut-Mostowy.

Baner 'Bądź gotowy dziś do drogi ' - zachęcający do korzystania z Bonu Turystycznego. Poznań, 21 września 2021r.Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? Rodzice mają ostatnią szansę

Więcej o: