Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego? Uroczysty apel wymaga odpowiedniego stroju

Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego? Już dziś uczniowie spotkają się w szkolnych murach na uroczystym apelu. Warto więc zadbać o odpowiedni strój na tę okazję.

Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego? Dawniej uczniowie powracający w szkolne mury po dwumiesięcznych wakacjach z reguły zakładali białe bluzki i granatowe spodnie lub spódniczki. Ten klasyczny i elegancki strój nie wyszedł jednak z mody także obecnie, dlatego warto mieć to na uwadze, wybierając szkolny outfit.

Zobacz wideo Boczarska: Miałam profesorów, którzy mówili, że aktorstwo to zawód, do którego trzeba mieć powołanie

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Nieco luźniejsze, ale wciąż zasady

Moda ewoluuje, trendy się zmieniają, ale pewne zasady pozostają. Tak jest m.in. z wyborem stroju na uroczysty wrześniowy szkolny apel. Warto więc postawić na klasykę, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Elegancka biała lub kremowa bluzka w połączeniu z chinosami, lub spodniami garniturowymi to świetny wybór dla chłopców. Dziewczynki mogą postawić na spodnie w kant lub ciemną spódniczkę. Jeśli preferujecie nieco luźniejszy styl, białą koszulę można ubrać do jeansów. W takim przypadku warto jednak wybrać klasyczny model. 

Do tak dobranej stylizacji warto dołączyć ulubione dodatki. To właśnie one sprawią, że outfit nabierze wyjątkowego charakteru. 

Styl preepy idealny do szkoły

Jednym z przodujących w tym sezonie trendów jest styl nawiązujący do mundurków uczniów prestiżowych zagranicznych szkół, czyli tzw. preppy. Ubrania, takie jak dzianinowe bezrękawniki z dekoltem w serek, koszulki polo, czy plisowane spódniczki w połączeniu z marynarkami będą świetnym i modnym wyborem na rozpoczęcie roku szkolnego. Warto dobrać do nich pasujące buty. Świetnym wyborem będą trampki, loafersy lub mokasyny, które uzupełnią stylizację. 

Więcej o: