Dała synkowi nowy plecak i zalała ją fala komentarzy. "To przerażające, ale to nasza rzeczywistość"

Pochodząca z USA Classie Walton zamieściła na TikToku nagranie, na którym pokazuje jak szykuje swojego synka do szkoły. Nowy plecak dziecka wywołał ogromne poruszenie w komentarzach, jednak nie ze względu na wygląd, a na funkcję, którą pełnił.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Classie Walton sprezentowała swojemu synkowi plecak wyposażony jest w specjalną, kuloodporną wkładkę. Kobieta na nagraniu wyjaśnia dziecku, jak poprawnie zachować się w razie zagrożenia i co ma robić, jeżeli w szkole dojdzie do strzelaniny.

DLOKREdukacja dzieci jest coraz droższa. "Jestem załamana"

Mama kupiła dziecku kuloodporny plecak. Film wywołał poruszenie w sieci

Film młodej mamy w bardzo krótkim czasie zdobył prawie 8 milionów odsłon i wywołał poruszenie wśród użytkowników Internetu. W komentarzach pod nagraniem czytamy:

To przerażające, ale to nasza rzeczywistość. Nie powinno tak być
Przykro mi, że musisz uczyć takich rzeczy swojego dziecka, ale dobra robota, mamo
Jako nauczycielka bardzo dziękuję, że udostępniłaś ten ważny film

Autorka nagrania udzieliła komentarza telewizji OklahomaNews4, w krótkim wyjaśniła, że jej syn był świadkiem, jak uzbrojony napastnik wtargnął do jego szkoły. Po tej sytuacji postanowiła kupić mu kuloodporny plecak i nauczyć go, jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Kto ochroni nasze dzieci, jeśli nie my sami?

- komentuje Classie  i dodaje, że podczas całego nagrania z trudem powstrzymywała łzy.

Strzelaniny w USA. Każdego dnia zastrzelonych zostaje około 316 osób

Według danych kalifornijskiej uczelni Naval Postgraduate School tylko od pierwszych dni 2020 do maja 2022 roku w amerykańskich szkołach odnotowano 504 przypadki użycia broni. Statystyki pokazują ponadto, że w tym roku więcej niepełnoletnich w USA zginęło od broni palnej niż w wyniku wypadków samochodowych.

Fala strachu spowodowała, że firmy wprowadzają produkty pozwalających chronić swoje życie w razie ataku w szkole. Oprócz plecaków z wkładkami pojawiły się także kuloodporne ławki. Według producenta wystarczą trzy takie meble, aby uratować całą klasę.

W szkołach brakuje nauczycieli. Jaki będzie rok szkolny 2022/23?Ile dni do szkoły? Zobaczcie kalendarz nowego roku szkolnego 2022/2023