Dziecko przed ślubem? Ksiądz na TikToku nie pozostawia wątpliwości. "Nareszcie normalna odpowiedź"

Młody ksiądz założył konto na TikToku i tam porusza wątki, które martwią wiernych. Rozwiewa ich wątpliwości i łagodzi spory. Internauci są pod wielkim wrażeniem: "Fajnym jest pan księdzem".

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Ksiądz Sebastian Picur jest aktywnym użytkownikiem TikToka, gdzie jego konto obserwuje ponad pół miliona internautów. Nie bez powodu. Ksiądz Sebastian wykorzystuje je do rozwiewania rozmaitych wątpliwości wiernych. Nie boi się żadnych tematów i trudnych pytań. Niedawno na przykład wypowiedział się na temat in vitro. Jego odpowiedzi są jednoznaczne, wyczerpujące, a jednocześnie pełne zrozumienia i łagodności. 

16.09.2020. Wypadek na skrzyżowaniu ul. Filtrowej, Krzyskiego i Raszyńskiej. Kierujący renault potrącił deskorolkarza na przejściu dla pieszychPotrącił 13-latkę na pasach i uciekł. Dziewczynka była pijana

Ksiądz odpowiada na TikToku na ważne pytania

Ksiądz Sebastian Picur wykorzystuje TikToka do komunikacji z młodymi ludźmi. Uznał, że ta forma będzie dla nich atrakcyjna, tym sposobem trafi do wielu odbiorców z ważnymi ze swojego punktu widzenia przekazami. Tym razem odpowiedział jednej z internautek na stwierdzenie, że ślub kościelny rodziców po urodzeniu się ich dziecka nie ma sensu. 

Nigdy nie zrozumiem brania ślubu kościelnego jak już ma się dziecko. Wy w ogóle przestrzegacie jakichś zasad swojej religii?

- spytała.

Zobacz wideo Rodzice wracają z dzieckiem do domu i się zaczyna. Kamil Baleja: Najgorsze, co można zrobić to zaufać dobrym radom

Ksiądz odpowiedział w prosty sposób:

Posiadanie dziecka nie jest przeszkodą do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Unikajmy skrajności

Internauci docenili jego odpowiedź, pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy ze słowami uznania:

Brawo, nareszcie normalną odpowiedź
Piękna odpowiedz, tyle w niej miłości
Fajnym jest pan księdzem
Piękna odpowiedź. Ksiądz jest taki dla ludzi

- pisali. 

Mama przygotowała 'zestaw przetrwania dla swoich dzieci'. Niektórzy ją skrytykowaliKobieta pokazała "zestaw przetrwania". Nazwali ją "leniwą matką"

Internauci nie byli zgodni

Pod nagraniem pojawiło się też sporo komentarzy internautów, którzy także postanowili wypowiedzieć się na temat ślubu kościelnego po narodzinach dziecka: 

Bo sakrament małżeństwa można wziąć zawsze jak nie ma przeszkód
Nawrócić się też można w każdym wieku i kilka razy. On zawsze czeka
A ja uważam, że to właśnie dla tego dziecka warto jest brać ślub kościelny...
Brałam ślub z ukochanym mężczyzną, chrzcząc naszego synka. To był najpiękniejszy dzień w naszym życiu. Stała się jasność
Ja nie zrozumiem nigdy, że ślub kościelny, bo ciąża i co ludzie powiedzą

- pisali.

Więcej o: