Hebrajskie imię dla chłopca oznacza "podarunek". Coraz więcej rodziców decyduje się nazwać tak dziecko

Imię z hebrajskimi korzeniami, które w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza "podarunek"? Oczywiście chodzi tu o Natana, którego popularność rośnie z roku na rok. Rodzice coraz chętniej wybierają właśnie to imię dla swoich synów.

Jeśli chodzi o imię Natan, to nie przoduje ono w rankingach najpopularniejszych imion dla chłopców. Chociaż z roku na rok coraz więcej rodziców decyduje się właśnie tak nazwać swoje dziecko. Ma to związek nie tylko z pięknym brzmieniem, ale także wyjątkowym znaczeniem. Natan jest podarunkiem od losu.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Natan - historia i znaczenie tego wyjątkowego imienia

Rodzice, którzy szukają inspiracji w poszukiwaniu imion dla swoich dzieci, przyglądają się wielu propozycjom i pomysłom. Wielu stawia na Natana - imię o wyjątkowym znaczeniu, które pochodzi z języka hebrajskiego. W wolnym tłumaczeniu oznacza ono "dar", "podarunek od losu". Zatem nowo narodzony Natan jest właśnie podarunkiem dla swoich rodziców.

Najpopularniejszymi zdrobnieniami tego imienia są Natanek, Natanuś, Natuś, Nateczko, a także Tanek, czy Tanio. Wszystkie brzmią uroczo i pasują zarówno do małego chłopca, jak i dorosłego mężczyzny.

Aleksandra Żebrowska pozuje z dzieckiemAleksandra Żebrowska pozuje karmiąc piersią. Uwagę zwraca to, co robi starsze dziecko. "Być koniem"

Cechy Natana. To wyjątkowo silny psychicznie mężczyzna

Imię Natan doskonale pasuje do osób towarzyskich i z optymizmem patrzących na życie. Lubią oni spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Nie stronią od zabaw, mają też ogromny dystans do siebie i dość specyficzne poczucie humoru. Rzadko popadają w depresję i melancholię, nie przejmują się i nie analizują problemów. Po prostu działają.

Natan to też mężczyzna, który zjednuje sobie rzesze osób. Nie lubi się gniewać, nie unosi się pychą i nie chowa urazy. Jest lojalny i niezwykle ceni sobie przyjaźń. Chociaż jeśli chodzi o ustatkowanie się i założenie rodziny - niekoniecznie jest to jego celem. Stroni raczej od tak dużej odpowiedzialności. Woli żyć niczym niebieski ptak.

Matka przerobiła na zdjęciu figurę ośmiolatki. Internauci oburzeniMatka chciała poprawić figurę ośmiolatki. Zdjęcie stało się hitem internetu

Więcej o: