Hebrajskie imię dla chłopca oznacza "podarunek". Coraz więcej rodziców decyduje się nazwać tak dziecko

Imię z hebrajskimi korzeniami, które w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza "podarunek"? Oczywiście chodzi tu o Natana, którego popularność rośnie z roku na rok. Rodzice coraz chętniej wybierają właśnie to imię dla swoich synów.

Jeśli chodzi o imię Natan, to nie przoduje ono w rankingach najpopularniejszych imion dla chłopców. Chociaż z roku na rok coraz więcej rodziców decyduje się właśnie tak nazwać swoje dziecko. Ma to związek nie tylko z pięknym brzmieniem, ale także wyjątkowym znaczeniem. Natan jest podarunkiem od losu.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Natan - historia i znaczenie tego wyjątkowego imienia

Rodzice, którzy szukają inspiracji w poszukiwaniu imion dla swoich dzieci, przyglądają się wielu propozycjom i pomysłom. Wielu stawia na Natana - imię o wyjątkowym znaczeniu, które pochodzi z języka hebrajskiego. W wolnym tłumaczeniu oznacza ono "dar", "podarunek od losu". Zatem nowo narodzony Natan jest właśnie podarunkiem dla swoich rodziców.

Najpopularniejszymi zdrobnieniami tego imienia są Natanek, Natanuś, Natuś, Nateczko, a także Tanek, czy Tanio. Wszystkie brzmią uroczo i pasują zarówno do małego chłopca, jak i dorosłego mężczyzny.

Cechy Natana. To wyjątkowo silny psychicznie mężczyzna

Imię Natan doskonale pasuje do osób towarzyskich i z optymizmem patrzących na życie. Lubią oni spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Nie stronią od zabaw, mają też ogromny dystans do siebie i dość specyficzne poczucie humoru. Rzadko popadają w depresję i melancholię, nie przejmują się i nie analizują problemów. Po prostu działają.

Natan to też mężczyzna, który zjednuje sobie rzesze osób. Nie lubi się gniewać, nie unosi się pychą i nie chowa urazy. Jest lojalny i niezwykle ceni sobie przyjaźń. Chociaż jeśli chodzi o ustatkowanie się i założenie rodziny - niekoniecznie jest to jego celem. Stroni raczej od tak dużej odpowiedzialności. Woli żyć niczym niebieski ptak.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.