Imię Pia kryje za sobą wyjątkowe znaczenie. Nosi je polska lekkoatletka

Wielu rodziców pragnie nadać swoim pociechom mniej spotykane imiona. Chcą, by ładnie brzmiały, a na ich dźwięk nie odwracało się kilkoro dzieci na placu zabaw. Jedną z takich propozycji jest niewątpliwie Pia. Imię kryje za sobą także wyjątkowe znaczenie.

Imię Pia stało się popularne za sprawą polskiej lekkoatletki. Pia Skrzyszowska znalazła się na językach wszystkich po tym, jak w ciągu niecałych 40 minut zdobyła dwa medale podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2022. Sukces ten wywołał duże zainteresowanie nie tylko jej osobą, ale i jej rzadko spotykanym imieniem. 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Imię Pia. Kryje za sobą wyjątkowe znaczenie

Pija wywodzi się z łaciny i jest żeńskim odpowiednikiem Piusa oraz Pio. Jak się okazuje, niesie za sobą wiele ważnych cech. Imię oznacza "pobożny, uczciwy, oddany". Nic więc dziwnego w tym, że nosiło je aż 12 papieży. Kobiety o tym imieniu swoje święto obchodzą 19 stycznia.

DzieckoTo scena znana każdemu rodzicowi. Nagrała, co robi dziecko ze stopami. "Jakbym widziała swoją córkę"

Zdrobnienia dla imienia Pia

Imię Pia jest niedługie same w sobie, w związku z czym nie znajdziemy jeszcze krótszych zamienników. Rodziców może jednak zastanawiać, jak możemy je zdrabniać. Wśród najpopularniejszych propozycji znajdziemy takie warianty jak: 

Pipi, Piacia, Pijka, Piusia, Pika, Piasia, Pijka czy Piunia.

Spacer z dzieckiemChciała nadać córce oryginalne imię. Tata był oburzony. "Nadaje się dla krowy!"

Pia Skrzyszowska. Lekkoatletka o niespotykanym imieniu 

Pia Skrzyszkowska specjalizuje się w sprinterskich biegach płotkarskich i płaskich. Przyszła na świat w 2001 i została obdarowana rzadko spotykanym imieniem. Co sama o nim sądzi? 

Nigdy nie miałam z tym problemu. Dobrze się z tym czuję. Na swój sposób jest wyjątkowe - w naszym kraju, imię Pia jest używane bardzo rzadko. Kogo nie spotkam, twierdzi, że nigdy wcześniej nie spotkał żadnej Pii

- powiedziała w wywiadzie dla portalu "sportowy24.pl".

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: