Ma 42 lata, jest w trzynastej ciąży. "Nie działa na mnie żadna antykoncepcja"

Mieszkanka Highlands, górzystego regionu północnej Szkocji, jest w trzynastej ciąży. Dopiero za dwunastym razem udało jej się urodzić dziewczynkę, jednak to nie pragnienie posiadania córki było powodem kolejnych ciąż. Jak sama przyznaje, nie działa na nią żadna antykoncepcja hormonalna, ani tym bardziej tradycyjna.

Alexis Brett to matka dwanaściorga dzieci, która po raz kolejny - trzynasty - jest w ciąży. Do tej pory wydała na świat jedenastu chłopców i jedną dziewczynkę. Jednak to nie chęć posiadania małej kobietki w domu była powodem tak imponującej liczby urodzeń. Jak sama przyznaje, nie działa na nią większość środków antykoncepcyjnych.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trzynasta ciąża robi wrażenie. Także na samych rodzicach

Alexis Brett jest w ciąży już trzynasty raz. Wcześniej urodziła jedenastu chłopców i jedną dziewczynkę. Wiele osób myślało, że decyzja o takiej ilości dzieci była podyktowana tym, że para chciała mieć córkę. Jednak odpowiedź jest nieco inna.

 
Nigdy nie planowałam mieć dużej rodziny, ale teraz, gdy ją mam, uwielbiam moje życie. Często pytają nas, czy mamy tyle dzieci, ponieważ liczyliśmy na dziewczynkę. Ja jednak mogę szczerze odpowiedzieć, że nie

- opowiada kobieta cytowana przez portal pareting.pl.

Alexis, mama dużej gromadki dzieci uważa, że zaszła w nieplanowane ciąże, ponieważ nie działa na nią większość środków antykoncepcyjnych. Dlatego kobieta coraz intensywniej zastanawia się nad zabiegiem sterylizacji. Ma już dość rodzenia dzieci i nie chce kolejnej ciąży oraz porodu.  

Tym razem się zatrzymujemy. Nie będziemy powiększać rodziny. Powiedziałam to ostatnim razem, ale teraz dotrzymam słowa. Kocham moją rodzinę taką, jaka jest

- mówi Alexis Brett.

Życie matki tak licznej gromadki nie jest łatwe

Każda mama wie, ile trzeba poświęcić, aby wychować jedno dziecko i odpowiednio się nim zająć. Przy kolejnych jest nieco łatwiej - jednak obowiązków nadal przybywa. Przy takiej ilości dzieci, jakie posiada Alexis, nie jest łatwo. Kobieta swój dzień zaczyna wcześnie rano, czasem jeszcze przed wschodem słońca i przygotowuje śniadanie oraz wyprawia dzieci do szkoły. Pranie, sprzątanie, gotowanie - te proste czynności przy takiej ilości dzieci często urastają do rangi wielkiego wyzwania. Jak dokładnie wygląda dzień matki, która po raz trzynasty jest w ciąży - możemy zobaczyć na Instagramie. Alexis chętnie relacjonuje to, co dzieje się u niej w domu.

 
Więcej o: