Trudne pytania o ciążę i majątek dzieci. Sylwia Nowak mówi, co usłyszała od wujka, a Łukasz Skiba zwraca się do rodziców [Mamy Czas]

W czwartym odcinku programu serwisu eDziecko.pl "Mamy czas" rozmawiamy z Sylwią Nowak o tym, jak wygląda leczenie PCOS i z czym mierzą się kobiety, które nieustannie słyszą pytania o ciążę. Naszym gościem jest również prawnik Łukasz Skiba, który wyjaśnia, jak rodzice powinni zarządzać majątkiem dziecka.

Więcej odcinków "Mamy czas" obejrzysz na Gazeta.pl.

W programie "Mamy czas" rozmawiamy z gwiazdami i ekspertami na tematy dotyczące macierzyństwa i szeroko pojętego stylu życia. Nie brakuje porad, osobistych historii i trików, które przydadzą się rodzicom w codziennym życiu.

"Mamy czas". Co czeka na Was w czwartym odcinku?

W pierwszej części programu piosenkarka i aktorka Sylwia Nowak opowiedziała o tym, dlaczego pytania o ciążę są nie na miejscu i z czym mierzą się osoby, u których zdiagnozowano zespół policystycznych jajników (PCOS). 

Kobiety zakładały, że jestem skupiona na karierze i nie myślę o dziecku. A prawda jest taka, że staramy się  o nie już od trzech lat, tylko ja o tym nie opowiadałam, bo jest to trudny temat

- wyznała. 

 

W kolejnym segmencie położna Dominika opowie rodzicom o zasadach korzystania ze smoczka. Doradzi też, jak wybrać dla swojej pociechy smoczek idealny.

 

Idealny smoczek można kupić, chociażby za pieniądze, które dziecko otrzymało na urodziny czy chrzciny. O tym, jak zarządzać majątkiem pociechy poniżej 18. roku życia i czy mamy prawo do wydawania prezentów z komunii, chrzcin czy urodzin, porozmawiamy z adwokatem Łukaszem Skibą.

W ostatniej części programu czeka na Was coś dla duszy i dla ciała - wzmacniający trening z Edytą Litwiniuk.