Kiedy rozpoczną się ferie zimowe 2023? Niektórym przyjdzie na nie czekać bardzo długo

Chociaż wciąż jeszcze trwają wakacje, to jednak myśl o nadchodzącym rozpoczęciu roku szkolnego niejednemu uczniowi może zepsuć humor. Pocieszające jest to, że zanim na dobre rozpocznie się szkoła, na horyzoncie widać już długi weekend, a wkrótce także przerwa świąteczna i zimowe ferie. Przedstawiamy szczegóły przeszłorocznego harmonogramu ferii zimowych 2023.

Ferie zimowe - w przeciwieństwie do wakacji - wypadają w różnym terminie. Oznacza to, że niektórzy na upragnione wolne od nauki będą musieli poczekać nieco dłużej. Wszystko zależy od tego, w jakim województwie znajduje się dana szkoła. Przedstawiamy szczegóły przyszłorocznych ferii zimowych.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ferie zimowe 2023 - kiedy można planować zimowisko?

Ferie - w zależności od regionu, w jakim znajduje się dana szkoła - przypadają w różnych terminach. Cel jest jeden: zmniejszenie obłożenia na zimowiskach i popularnych stokach narciarskich, tak aby przez te dwa tygodnie wolnego od szkoły w miarę rozsądnym terminie wszystko mogło odbyć się bez większych przeszkód. Oczywiście, aby sprawiedliwości było zadość, terminy ferii dla konkretnych województw co roku są inne. W roku szkolnym 2022/2023 przedstawiają się następująco:

  • 16 - 29 stycznia 2023 r.- wolne dla szkół z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r. – wolne dla szkół z podlaskiego i warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r. – wolne dla szkół z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskie
  • 13 – 26 lutego 2023 r. – wolne dla szkół z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Wakacje (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny - kiedy straci ważność? Ważny termin przed rodzicami

Gdzie na ferie zimowe? Z pomocą przychodzą biura podróży

Terminy ferii zimowych zostały ogłoszone przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu na podstawie rozporządzenia z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603, z późn.zm.).

Wielu rodziców już teraz myśli o odpowiednim zaplanowaniu tego czasu. Ci, którzy mogą pozwolić sobie na dodatkowy urlop w tym czasie - zwykle biorą wolne i organizują rodzinny wyjazd. Już teraz warto sprawdzić zimowe oferty w biurach podróży. Jednak wiele rodziców, którzy jednak z jakichś przyczyn nie mogą wziąć urlopu w tym czasie, korzysta z pomocy babci, czy wysyła dziecko na obóz lub zimowisko. Ich oferty również zaczęły się pojawiać. Warto już teraz zainteresować się owym tematem, aby potem bez problemu zorganizować opiekę dla dziecka na czas wolnego od szkoły.

Natalia Siwiec 'upiększyła córkę'. Mia w mocnym makijażu i peruceNatalia Siwiec nagrywała córkę w luksusowym basenie. Zmartwiona zapytała, czy popsuł jej się makijaż

Więcej o: