Kwiatowe imię dla dziewczynki. Od lat nie wychodzi z mody i zachwyca rodziców

W poszukiwaniu idealnego imienia dla swojego dziecka rodzice często szukają inspiracji w naturze. Kwiatowe imiona dla dziewczynek były i nadal są modne, dlatego coraz chętniej rodzice decydują się na ten typ. W kręgu kwiatowych inspiracji prym wiedzie Róża.

Kwiatowe imiona dla dziewczynek są nie tylko oryginalne i piękne, ale bardzo wyjątkowe. Wszak każdy kwiat, czy roślina ma swoje osobiste znaczenie. Dlatego rodzice - zarówno kiedyś jak i dziś - bardzo chętnie decydują się na imiona, które przywołują ulubione kwiaty, bądź inne roślinki.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Róża, czyli piękna i delikatny kobieta

Jeśli zagłębimy się w to imię, to Róża oznacza nie tylko pięknego i delikatnego kwiatka z kolcami, ale rosę, czyli kroplę wody, które znajdują się rano na łąkach i polach. Pochodzi oczywiście z języka łacińskiego, a od XVI wieku jest nadawana w Polsce jako imię dla dziewczynek, którym przypisywano wyjątkową rolę.

Kobiety o tym imieniu spełniają się jako żony i matki. Szczęśliwa rodzina jest motorem ich działania. To one, niczym bogini Hera stoją na straży domowego ogniska.

Imię Róża jest idealne dla dziewczynek urodzonych w znaku Byka, Raka, Wagi i Skorpiona. Odznaczają się one opanowaniem i wielką siłą w działaniu. Stawiają czoła wszelkim niepowodzeniom i przeciwnościom losu.

Z drugiej strony, pomimo swojej siły, Róże to też piękne i niezwykle delikatne kobiety. Łatwo je zranić, dlatego jako koleżanki i przyjaciółki są one często na straconej pozycji.

Mistrzowie parawaningu biją rekordy na polskich plażach.Nagie dziecko na plaży. "Nie wiesz, czy koło ciebie nie siedzi pedofil"

Róża, czyli Rose z "Titanica" i prawnuczka króla Jerzego V

Imię Róża swoją popularność zawdzięcza również historii Rose Dawson Calvert, w której postać wcieliła się Kate Winslet w filmie "Titanic". Po fenomenie tego filmu - w Polsce i na całym świecie - wiele nowo narodzonych otrzymywało to wyjątkowe imię. Wszak romantyczna historia z filmu Jeamsa Camerona przyciągnęła przed ekrany kin wiele osób.

Imię to również idealne jest dla kobiet w rodzinie królewskiej. Nosi je najmłodsza córka Ryszarda Windsora, księcia Gloucester i Birgitty van Deurs, córki Asgera Prebena Wissinga Henriksena. Jest prawnuczką w linii męskiej króla Jerzego V. Mowa oczywiście o Rose Gilman, urodzonej jako Lady Rose Victoria Brigitte Louise Windsor.

Niezwykła relacja dziecka i psa hitem TikToka. Malec zasypia wtulony pupila. 'Jak w misia'Niezwykła relacja dziecka i psa hitem TikToka. Malec zasypia wtulony w pupila. "Jak w misia"

Więcej o: