Rok szkolny 2022/23. Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? MEiN podaje wyjątki

Rok szkolny 2022/2023 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym w głowach rodziców i uczniów pojawia się wiele pytań na temat formy zajęć. Czy wrócimy do zdalnego nauczania? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Edukacja na odległość była dużym wyzwaniem nie tylko dla uczniów, ale i dla dyrektorów, nauczycieli i rodziców. Ze względu na pandemię dzieci zostały zamknięte w domach i odcięci od swoich rówieśników. Rozwiązanie to miało negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne. Nic więc dziwnego, że kwestia związana z formą przeprowadzanych lekcji budzi wiele emocji. Jak będzie wyglądać rok szkolny 2022/2023?

Zobacz wideo Jak uczniowie postrzegają nauczanie zdalne?

Rok szkolny 2022/23: zdalnie czy stacjonarnie? 

Nadchodzący rok szkolny 2022/23 ma zostać przeprowadzony w trybie stacjonarnym. Jednak Ministerstwo Edukacji i Nauki zastrzega sobie wyjątki. Zgodnie z rozporządzeniem "w sprawie organizowania i prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość" dyrektorzy szkół będą zobowiązani do wprowadzenia edukacji na odległość w pewnych przypadkach.

Nauczanie zdalne 2022/23. Kiedy uczniowie będą uczyć się na odległość? 

Jak zakłada projekt, nauczanie zdalne może zostać wprowadzone, kiedy lekcje nie mogą zostać przeprowadzone na terenie szkoły. Sytuacja może wynikać z przebiegu imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych, nieodpowiedniej temperatury zewnętrznej lub w pomieszczeniach, sytuacji epidemiologicznej czy innego nadzwyczajnego wydarzenia zagrażającego bezpieczeństwu uczniów.

Jak zapewnia ministerstwo, rozwiązanie ma zapewnić dzieciom zachowanie ciągłości nauki w przypadku wystąpienia wyżej wymienionych sytuacji. Ostateczną decyzję ma podejmować dyrektor danej placówki. 

Nauka zdalna wrzesień 2022

Rok szkolny 2022/23 rozpocznie się w trybie stacjonarnym. O tym czy uczniowie wrócą do nauczania zdalnego, przeważy przede wszystkim liczba zakażeń. Nie pozostaje nam nic innego, jak stosowanie się do zaleceń sanitarnych oraz obserwowania sytuacji epidemiologicznej. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: