Dni wolne od szkoły w nowym roku szkolnym. Jest ich całkiem sporo. Uczniowie będą mile zaskoczeni

Dni wolne od szkoły w nowym roku szkolnym to jeden z ważniejszych tematów wśród uczniów, którzy za chwilę będą żegnać się z wakacjami. Co prawda na dłuższe wolne będą musieli chwilę poczekać, ale dobra informacja jest taka, że przyszły rok szkolny potrwa nieco krócej, niż ten zakończony dwa miesiące temu.

Dni wolne od szkoły i nauki to jeden z głównych tematów wśród uczniów, którzy szykują się na powrót do szkoły. Chociaż wakacje jeszcze trwają, to jednak wiele osób wertuje już karty kalendarza w poszukiwaniu dni wolnych od zajęć szkolnych. Na pierwszy długi weekend będą musieli poczekać dwa miesiące.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dni wolne od nauki w nowym roku szkolnym

Chociaż wakacje jeszcze trwają, a do rozpoczęcia szkoły pozostał ponad tydzień, to wielu uczniów już teraz wertuje kalendarz w poszukiwaniu świąt i długich weekendów, czyli czasu wolnego od szkoły i nauki. Niestety, na pierwsze dłuższe wolne trzeba będzie poczekać ponad dwa miesiące, ale dobra informacja dla wszystkich uczniów jest taka, że rok szkolny 2022/2023 potrwa krócej. Oficjalne zakończenie nauki zaplanowane jest bowiem na 23 czerwca 2023 roku, czyli o jeden dzień szybciej niż to było ostatnio.

Ilość dni wolnych od szkoły też jest imponująca. Wynosi dokładnie 179 dni. W tym wyniku uwzględniliśmy wakacje, dwutygodniowe ferie, wszystkie święta i weekendy.

Mistrzowie parawaningu biją rekordy na polskich plażach.Nagie dziecko na plaży. "Nie wiesz, czy koło ciebie nie siedzi pedofil"

Dni wolne od nauki w roku szkolnym 2022/2023

 • 1 listopada 2022 r. – Dzień Wszystkich Świętych
 • 11 listopada – Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości (przypada na piątek, czyli przed uczniami długi weekend),
 • 23 grudnia 2022 r. - 1 stycznia 2023 r. - zimowa przerwa świąteczna,
 • 6 stycznia 2023 r. - Uroczystość Trzech Króli (Uroczystość Objawienia Pańskiego),
 • 6-11 kwietnia 2023 r. - przerwa wielkanocna,
 • 1 - 3 maja 2023 r. - majówka,
 • 8 czerwca 2023 r. - Boże Ciało,
 • 24 czerwca - 31 sierpnia 2023 r. - wakacje.

Do całego zestawienia dni wolnych od zajęć dydaktycznych warto dorzucić harmonogram ferii zimowych, który przedstawia się następująco:

 • 16 -29 stycznia 2023 r. - w województwach pomorskim, łódzkim, lubelskim, śląskim i podkarpackim,
 • 23 stycznia 2023 r. - 5 lutego 2023 r. - w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim,
 • 30 stycznia 2023 r. - 12 lutego 2023 r. - w województwach świętokrzyskim, małopolskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim,
 • 13- 26 lutego 2023 r. - w województwach mazowieckim, opolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.

Niezwykła relacja dziecka i psa hitem TikToka. Malec zasypia wtulony pupila. 'Jak w misia'Niezwykła relacja dziecka i psa hitem TikToka. Malec zasypia wtulony w pupila. "Jak w misia"

Wolne od nauki, ale nie zawsze od zajęć - czyli tzw. dni dyrektorskie

Na dodatkowe dni wolne mogą również liczyć uczniowie w ramach tzw. dni dyrektorskich. Jednak ich wykorzystanie pozostawione jest do wyłącznej dyspozycji dyrektora. Różni się też ich ilość, która została zróżnicowana przez rozporządzenie MEN, w zależności od typu placówki.

Dla szkół podstawowych to jedynie 8 dni w trakcie roku szkolnego. Dla liceów ogólnokształcących i techników jest ich 10 dni. W szkołach branżowych, policealnych i centrach kształcenia zawodowego, do wykorzystania jest tylko 6 dni dyrektorskich, a w szkołach specjalnych przysposabiających do pracy najmniej, bo tylko 4 dni. Z reguły są one wykorzystywane np. z okazji Dnia Edukacji Narodowej lub pisania ważnych egzaminów przez uczniów klas ósmych czy maturzystów.

Niania radzi rodzicom jak się zachować w takiej w takiej sytuacji.Dziecko nie dostało iPada. Wpadło w szał. "Krzyk, agresja, rzucanie przedmiotami"

Więcej o: