Jako dziecko grał Romka w "Rodzinie Zastępczej". Gdy dorósł, porzucił świat filmu. Co teraz robi?

Jako dziecko Aleksander Ihnatowicz grał Romka w "Rodzinie Zastępczej". Gdy dorósł, zrezygnował z kariery aktorskiej, przyznając, że "to był ważny okres w jego młodości". Czym zajmuje się teraz?

"Rodzina zastępcza" to serial komediowy, który był emitowany przez telewizję Polsat od 23 lutego 1999 roku do 20 grudnia 2009 roku. Co ciekawe, był to jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali - łącznie wyemitowano 329 odcinków w 18 seriach. Przez cały ten okres cieszył się ogromną popularnością.

Zobacz wideo "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" - zwiastun. Serial Amazon Prime ukaże młodość Galadrieli

Jako dziecko grał Romka w "Rodzinie Zastępczej". "Doświadczenie na całe życie"

Aleksander Ihnatowicz wcielał się w rolę Romka w serialu "Rodzina zastępcza" od 1999 do 2007 roku. Grając przybranego syna Kwiatkowskich, zaskarbił sobie sympatię widzów. Grał sympatycznego i spokojnego chłopca, więc nic dziwnego. Z serialem pożegnał się w 260 odcinku, kiedy to Romek wyjechał na studia do Szkocji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Jak podaje natemat.pl, w rozmowie z "Angorą" przyznał, że udział w produkcji był dla niego ważnym doświadczeniem i przygodą, o której nie zapomni.

Początkowo próbowano mnie do roli Filipa, ale byłem już chyba za stary. Ostatecznie tę postać zagrał Sergiusz Żymełka, a ja jego starszego, przyszywanego brata Romka. To był ważny okres w mojej młodości. Doświadczenie na całe życie (...). To była świetna zabawa. Bardzo lubiliśmy tę ekipę. Nie było żadnych napięć, stresu

- mówił Aleksander Ihnatowicz.

Jednak "Rodzina zastępcza" to nie jedyna produkcja, w której wziął udział chłopak. Zadebiutował w filmie "Kroniki domowe" w 1997 roku. Wcielił się również w rolę Roniego Nowaka w serialu "Tygrysy Europy" i kontynuacji "Tygrysy Europy 2" w reżyserii Jerzego Gruzy. W 2005 roku o swojej przygodzie aktorskiej opowiedział w programie Ewy Drzyzgi "Rozmowy w toku".

Było dużo plusów, ale i minusów. Zdarzały się dni, że chodziłem spać dwunastej w nocy. Były nocne zdjęcia, lub po prostu dłużej schodziło nam się na planie. Opuszczałem szkołę i to był w zasadzie największy problem

- podsumował swój udział w serialach.

Aleksander Ihnatowicz - co teraz robi?

Aleksander Ihnatowicz zrezygnował jednak z kariery aktorskiej. Podjął studia informatyczne na Politechnice Warszawskiej i jest inżynierem programowania. Od kilku lat pracuje w Allegro - aktualnie jako Team Leader. Wcześniej pracował tam jako Senior Software Engineer i Software Engineer. Założył również rodzinę. Prywatnie pasjonuje się żeglarstwem. W listopadzie obchodzić będzie 37 urodziny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.