Dni wolne od nauki w nowym roku szkolnym. Uczniowie mogą liczyć na pięć długich weekendów

Wakacje jeszcze trwają, ale za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Dobra informacja jest taka, że nauka w tym roku potrwa nieco krócej, ponieważ zakończenie roku szkolnego przypada o dzień wcześniej, niż było to dwa miesiące temu. Uczniowie odbiorą swoje świadectwa już 23 czerwca 2023 roku, jednak zanim to nastąpi, przygotowaliśmy spis dni wolnych od nauki.

Dni wolne od nauki w nowym roku szkolnym to jeden z popularniejszych tematów wśród wszystkich uczniów. Co prawda wakacje jeszcze trwają, jednak druga połowa sierpnia to właściwie ostatni dzwonek na przygotowanie wyprawki szkolnej i nastawienie się na kolejne dziesięć miesięcy nauki. Jednak są też dobre informacje - przed uczniami w tym roku szkolnym aż 179 dni wolnych od nauki. Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dni wolne od nauki - na ile wolnego mogą liczyć uczniowie?

Zanim na dobre rozpocznie się rok szkolny, to wielu uczniów wertuje karty kalendarza w poszukiwaniu dni wolnych od nauki. Dobra informacja jest taka, że w tym roku szkolnym jest ich wyjątkowo dużo. Uczniowie mogą liczyć na aż 179 dni, kiedy nie muszą pojawić się w szkole. Do tego zestawienia włączyliśmy wszystkie dni ustawowo wolne, czyli weekendy i święta oraz wakacje i ferie.

Jeśli chodzi o pierwsze dni wolne - przypadną one już całkiem niedługo, bo w listopadzie. Ustawowo wolne od pracy i nauki mamy wtedy 1 i 11 listopada, w tym roku przypadają one kolejno we wtorek i piątek, czyli za trochę ponad dwa miesiące pierwszy długi weekend na horyzoncie. Potem przyjdzie czekać na grudzień i przerwę świąteczną, która potrwa dosyć długo, bo od 23 grudnia do 1 stycznia. Daje to ponad tydzień wolnego. Kolejne dni wolne od szkoły przedstawiają się następująco:

  • 6 stycznia 2023 r. - Uroczystość Trzech Króli (Uroczystość Objawienia Pańskiego),
  • 6-11 kwietnia 2023 r. - przerwa wielkanocna,
  • 1-3 maja 2023 r. - majówka,
  • 8 czerwca 2023 r. - Boże Ciało,
  • 24 czerwca - 31 sierpnia 2023 r. - wakacje.

Ferie zimowe, czyli dwa tygodnie wolnego od szkoły

Ferie zimowe to przerwa pomiędzy semestrami na naładowanie baterii i odpoczynek po trudach pierwszego półrocza nauki. Dla wielu uczniów to czas na zimowe szaleństwa na obozach i koloniach, ale też dłuższa przerwa od nauki. W tym roku harmonogram dla poszczególnych województw przedstawia się następująco:

  • 16-29 stycznia 2023 r. - w województwach pomorskim, łódzkim, lubelskim, śląskim i podkarpackim,
  • 23 stycznia 2023 r. - 5 lutego 2023 r. - w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim,
  • 30 stycznia 2023 r. - 12 lutego 2023 r. - w województwach świętokrzyskim, małopolskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim,
  • 13-26 lutego 2023 r. - w województwach mazowieckim, opolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.