Poród oczami personelu medycznego. Położna zdradziła, co myśli o rodzących kobietach

Każda kobieta, która za chwilę ma wydać na świat dziecko, chce do tego zadania przygotować się jak najlepiej. I wcale nie chodzi tu o konieczność zaliczenia zajęć w szkole rodzenia, naukę odpowiedniego oddychania, czy trening mięśni. Dla niektórych ważne są również aspekty wizualne. Jedna z położnych, która w wolnej chwili nagrywa krótkie filmiki i zamieszcza je na platformach społecznościowych, zdradziła, co tak naprawdę myśli położna, kiedy widzi rodzącą kobietę.

Co myśli położna w czasie porodu? Czy depilacja krocza faktycznie jest konieczna? Co jeśli w trakcie skurczy dojdzie do defekacji? Na te i inne pytania odpowiada jedna z położnych, która, aby uspokoić wiele przyszłych mam - nagrała serię filmików na TikToku o tym jak wygląda poród oczami personelu medycznego.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Fakty i mity, czyli co myśli położna w czasie porodu

Wiele kobiet, które są tzw. pierworódkami, zastanawia się, jak odpowiednio przygotować się do porodu. Nie chodzi tu o naukę odpowiedniego oddychania w czasie skurczy, czy ćwiczenie mięśni odpowiedzialnych za urodzenie dziecka. Zastanawiają się one co w przypadku, kiedy nie zdążą wydepilować okolic intymnych lub kiedy w czasie akcji porodowej zwymiotują. Całą prawdę na temat podejścia do rodzących kobiet obnaża na swoich tiktokowych nagraniach jedna z australijskich położnych o nicku ensm0. Rozwiewa ona mity związane z porodem.

Poród to fizjologia, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i odpowiednio przygotować. Na sali porodowej lekarzy ani położnych nie obchodzi to, czy dana kobieta zdążyła wydepilować krocze i nogi, czy ma jędrne piersi. Tu liczy się przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, które właśnie się rodzi oraz kobiety, która stoi przed tym zadaniem.

Dla położnej przyjmującej poród istotniejsze jest rozwarcie niż odrastające włoski w miejscach intymnych - co owa tiktokerka zaznacza w swoich filmikach. Warto je obejrzeć i w przyjemny sposób rozwiać wszystkie wątpliwości. 

Czego kobiety potrzebują przed porodem? Konkretnych informacji

Wiele kobiet, które są obecnie w ciąży i za niedługo będą musiały znaleźć się na sali porodowej, dziękuje kobiecie za publikację tego typu filmików i odpowiedzi na nurtujące pytania. Filmik w sieci ma już ogromną ilość wyświetleń (73,3 tys.) i wiele wskazuje na to, że to nie koniec. Jest on udostępniany na grupach dla przyszłych mam, aby choć trochę przybliżyć to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami porodówek.

Chce zmienić imię córki, bo powtarza się w przedszkolu. 'Zdążę przed wrześniem?'Chce zmienić imię córki, bo powtarza się w przedszkolu. "Zdążę przed wrześniem?"

Więcej o: