Bon turystyczny zostanie przedłużony? "Resort odpowiada, że rozważane są różne opcje"

Bon turystyczny zostanie przedłużony? Na decyzję w tej sprawie czeka wielu polskich rodziców, którzy nadal nie zdążyli wykorzystać dodatkowych środków na wakacje dla swoich dzieci. Resort nie wyklucza tego rozwiązania. Kiedy zostanie ogłoszona decyzja? Odpowiadamy.

Koniec wakacji 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wielu Polaków wciąż jednak planuje urlopy. A wyjazd z rodziną jest sporym wydatkiem. Wówczas warto wykorzystać bon turystyczny i zrekompensować częściowo koszty wyjazdu.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny zostanie przedłużony? Rząd nie wyklucza

Jak podaje "Rzeczpospolita", Ministerstwo Sportu i Turystyki, powołując się na postulaty branży, nie wyklucza możliwości wydłużenia bonu turystycznego do końca I kwartału 2023 roku. Pierwotnie ma on obowiązywać do końca września.

Finansowanie programu Polski Bon Turystyczny odbywa się ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Trwające prace analityczne nad ewentualnym przedłużeniem jego istnienia będą rzutować na możliwość wydłużenia realizacji programu

 - informuje resort.

Z naszych mniej oficjalnych informacji wynika, że jeśli tylko będzie taka wola polityczna, informacja o przedłużeniu bonu zostanie podana na początku września

- wyjaśniła gazeta.

Jak aktywować bon turystyczny?

Dokument, uprawniający do otrzymania świadczenia należy wygenerować za pośrednictwem Platformy usług Elektronicznych (PUE ZUS). Bon w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru zostanie przesłany na wskazany przez użytkownika numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby zapłacić bonem za pobyt w hotelu, parku rozrywki czy innej atrakcji należy okazać go podczas rezerwacji lub przy zakwaterowaniu, czy podczas wizyty. Przypominamy, że bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków.

Więcej o:
Copyright © Agora SA