Rzadkie imię dla dziewczynki. Jest krótkie i oznacza "uczciwą". Nosi je mistrzyni Europy

Pia to wyjątkowe imię dla dziewczynki. Rodzice nie wybierają go zbyt często, chociaż w Polsce znane jest już od kilkuset lat. To imię nosi mistrzyni Europy w biegu na 100 metrów przez płotki - Pia Skrzyszowska.

Wybór imienia dla córeczki to często nie lada wyzwanie. Rodzice chcą, by było wyjątkowe. Niektórzy przeglądają rankingi, inni decydują się na imię, które będzie hołdem dla ważnego członka rodziny. Są jeszcze tacy, którzy idą jeszcze krok dalej. Będą nazywać swoją pociechę w nietypowy sposób. Przykładów jest mnóstwo, a jednym z nich jest Pia. To bardzo rzadkie imię dla dziewczynki, które pochodzi z języka łacińskiego.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Pia to krótkie imię dla dziewczynki. Tak nazywa się mistrzyni Europy

Pia pochodzi od Piusa i oznacza pobożną, oddaną lub uczciwą. Na świecie jest niewiele kobiet o tym imieniu. Jedną z nich jest mistrzyni Europy w biegu na 100 metrów przez płotki - Pia Skrzyszewska. Lekkoatletka nie dała żadnych szans rywalkom i pewnie pobiegła do mety, zostawiając inne uczestniczki z tyłu.

Jej sukces sprawił, że wiele osób dowiedziało się o istnieniu imienia Pia. Co ciekawe, pomimo że pochodzi ono z języka łacińskiego, to najczęściej spotykane jest właśnie w Polsce lub noszą je osoby o polskich korzeniach. Przykładem jest aktorka i piosenkarka Pia Zadora, która zasłynęła piosenką When the Rain Begins to Fall. Imię to nosiła także malarka, poetka i działaczka społeczna - Pia Górska. 

Jaka jest Pia?

Imię to jest bardzo rzadko nadawane, więc nadaje posiadaczce nutę wyjątkowości i tajemniczości. Pia to numerologiczna ósemka - osoba bardzo pracowita i rzetelna. Z cierpliwością i wytrwałością dąży do celu. Cechuje ją silna ambicja i wola walki. Dzięki swojej pracy  jest w stanie odnieść wielki sukces. Kobiety noszące to imię są odpowiedzialne i można im zaufać. W niektórych sytuacjach bywają jednak nader poważne, porywcze i gwałtowne. Mogą popaść w pracoholizm i materializm.

Więcej o: