Kim jest Maria Borrello? Całe życie poświęciła dzieciom arystokratów. Jest połączeniem Mary Popins i Bonda w spódnicy

Zanim przekroczyła próg królewskiego dworu, poświęciła dwadzieścia lat na opiekę nad dziećmi arystokratów. Nigdy nie założyła własnej rodziny. W młodości miała być wyjątkową skromną dziewczyną, nie odsłaniała nóg i nie bawiła się na imprezach. Kim jest Maria Borrello?

Kim jest Maria Borrallo?

Maria Teresa Turrion Borrallo urodziła się w 1972 roku w Madrycie, w Hiszpanii. Na dworze rodziny królewskiej postawiła pierwsze kroki w 2014 roku, aby objąć opieką księcia Jerzego. Miała wtedy dwadzieścia lat doświadczenia w opiece nad dziećmi arystokratów. 

O tajemniczej niani Windsorów wiadomo było niewiele, a sam dwór wydał wtedy oświadczenie z prośbą o uszanowanie jej prawa do prywatności.

Godna zaufania, dyskretna i nieskazitelnie ubrana królewska niania jest odpowiedzialna za to, aby maluchy zachowywały się jak najlepiej. Kilka lat temu pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, jakie metody wychowawcze wykorzystuje Maria Borrallo w kształtowaniu młodych charakterów royalsów. Kilka z zasad, o jakich mówiono, to m.in.: brak możliwości zawierania bliskich przyjaźni przez dzieci Kate i Williama, czy osobne pomieszczenie i sofa w pałacu dedykowana rozmowom wychowawczym z dziećmi.

Maria Borrallo z księciem George'em i księżniczką Charlotte.Maria Borrallo z księciem George'em i księżniczką Charlotte. Fot. Instagram.com

Mary Popins czy James Bond w spódnicy?

Borrallo jest profesjonalistką w dziedzinie opieki nad dziećmi. Ukończyła Norland College w Bath w Wielkiej Brytanii ponad dwie dekady temu. To prestiżowa placówka znana na całym świecie z kształcenia pielęgniarek, niań, osób, które poświęcają swoje życie zawodowe opiece nad dziećmi. To uczelnia z historią, działa od 1892 roku.

Maria Borrallo od czasu do czasu występuje w oficjalnym, tradycyjnym mundurze ze szkoły, najczęściej podczas wyjątkowych wydarzeń na dworze królewskim.

W ramach przygotowania do tak poważnej roli Maria Borrallo miała zostać poddana treningowi Taekwondo, szkolenia z unikania paparazzi, treningom antyterrorystycznym, a także jazdy samochodem w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Po tym, jak spełniła wszystkie niezwykle wysokie wymagania, szacuje się, że opiekunka trojga kandydatów do brytyjskiego tronu zarabia średnio 75 tysięcy funtów rocznie.

Czy Maria Borrallo żegna się z królewską rodziną?

Przez wszystkie lata mieszkała w Pałacu Kensington, razem z księżną i księciem Cambridge i ich dziećmi, podróżowała z rodziną. Była i jest traktowana, jak część królewskiej rodziny. W ostatnich dniach media obiegła informacja, że miejsce zamieszkania Marii zmieni się. Cambridge'owie opuszczają bowiem Pałac Kensington i przeprowadzają się do Adelaide Cottage w Windsorze. Posiadłość ma być zbyt mała, by Maria mogła zamieszkać z nimi. Nie oznacza to jednak rozstania. Książę William i księżna Kate utrzymują, że Maria zamieszka w niedalekiej okolicy, by móc bez zmian wspierać ich w opiece nad dziećmi.

Maria Borrello z dziećmi Kate i Williama.Maria Borrello z dziećmi Kate i Williama. Fot. Instagram.com

Więcej o: