Imię dla chłopca, które uwielbiają rodzice i twórcy bajek. Pochodzi z perskiego i oznacza "stróża"

Imię dla chłopca może odzwierciedlać wiele cech, które będzie posiadał jego właściciel. Często rodzice pociech podczas podejmowania decyzji kierują się właśnie tym aspektem. Co więc oznacza chętnie wybierane imię Kacper?

Wybór imienia dla nowo narodzonej pociechy to dla rodziców trudna decyzja. W jej podjęciu mogą pomóc nie tylko rankingi popularności imion, ale także przypisane imionom cechy. Część osób wierzy bowiem, że dane imię może nieść za sobą pewien bagaż, który może w przyszłości pomóc lub przeszkodzić jego właścicielowi. 

Zobacz wideo Jak wybrać pediatrę dla noworodka?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Kristina jest matką 22 dzieci. Pociechy przygotowały dla niej niespodziankę z okazji 25 urodzinSkończyła 25 lat i ma 22 dzieci. Maluchy zrobiły jej niezwykłą niespodziankę

Imiona, które stały się modne dzięki filmom

Niektóre imiona stały się modne dzięki popkulturze. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu popularność pewnej telenoweli sprawiła, że sporo dziewcząt nosiło imię głównej bohaterki - Isaury. Nie brakowało także rodziców, którzy wybierali imię na podstawie bajki o słodkiej pszczółce Mai. Wielu rodziców chłopców zauroczyło się natomiast przygodami uwielbianego bohatera książek - Mikołajka, czy sympatycznego ducha Kacerka.

Sparaliżowany pies pomaga chłopcu w raczkowaniuSparaliżowany pies pomaga chłopcu. Nagranie podbija sieć

Imię, które nie traci na popularności

Imię Kacper do tej pory z resztą jest niezwykle popularne. Pochodzi z języka perskiego (Gathaspar) i oznacza "stróża" lub "wspaniałego".

Jakie cechy są przypisywane osobie, noszącej to imię? Kacper jest niezależny i pewny siebie. Uparcie dąży do wyznaczanego celu, nierzadko nie licząc się przy tym z uczuciami postronnych osób. Kacper jest energiczny, wszędzie go pełno. Ma także poczucie humoru, co zjednuje mu sympatię otoczenia. Miewa jednak problem, by żartować z siebie samego. Choć wokół Kacpra nie brakuje przyjaciół, osoba o tym imieniu lubi samotność i przebywanie w swoim własnym towarzystwie. Osoby noszące uwielbiają podróżować, często w pojedynkę.

Więcej o: