Była dziecięcą miss. Dziś zmaga się z nadwagą i demonami przeszłości

Honey Boo Boo nie miała sobie równych. Gdy wychodziła na scenę w czasie konkursu piękności, była jak ryba w wodzie. Cukierkowym wyglądem, charyzmą i pięknym uśmiechem podbijała serca jurorów i zdobywała kolejne tytuły. Sukcesom przed kamerami niestety nie towarzyszyły te w życiu prywatnym.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Honey Boo Boo, czyli Alanę Thompson pamiętamy jako gwiazdę dziecięcych pokazów piękności. Dziś ma 16 lat, a miała ich zaledwie kilka, gdy jej mama - June Shannon - zauważyła, że dziewczynka ma ogromną charyzmę, wiele wdzięku i odwagi. Stwierdziła, że to cechy, które doskonale sprawdzą się na popularnych wówczas konkursach miss dla dzieci. Miała rację. Alana zdobywała kolejne tytuły, jej popularność rosła. W końcu trafiła do programu "Toddlers and Tiaras", a udział w nim okazał się ważnym punktem w jej karierze.

Jimmy Amisial z synemStudent zaadoptuje dziecko porzucone w śmietniku. Nadał mu anielskie imię

Życie w blasku reflektorów

Mocny makijaż, misternie ułożona fryzura, brawa i światła reflektorów na dobre wypełniły codzienność małej Alany. Po udziale w programie "Toddlers and Tiaras", mała gwiazda wzięła udział w innym reality show - "Here Comes Honey Boo Boo". Następnie pojawiła się w dziecięcej edycji "Tańca z Gwiazdami" i reality swojej mamy: "Mama June: From Not to Hot". Kobieta, która miała sporą nadwagę na oczach widzów walczyła o smukłą sylwetkę, ostatecznie schudła 130 kg. Jednak sukcesom przed kamerami towarzyszyły porażki w życiu prywatnym. June Shannon wikłała się w kolejne toksyczne związki, pojawiły się problemy z narkotykami i policją. Alana trafiła w końcu pod opiekę starszej siostry. Na jaw zaczęły wychodzić także cienie jej kariery. Okazało się, że żądna sukcesów matka dziewczynki, poiła ją napojami energetycznymi przed wejściem na scenę w czasie konkursów piękności. Nie pozostało to bez znaczenia dla problemów z wagą, z jakimi teraz boryka się dziewczynka. 

Zobacz wideo

Na jakiś czas straciła kontakt z matką, była świadoma jej uzależnienia. W wywiadzie dla "Teen Vogue" powiedziała jakiś czas temu: "Wielu ludzi na tym świecie nie zdaje sobie sprawy, jak wiele osób jest tak naprawdę dotkniętych uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. To bardzo, bardzo trudne. To jest coś, czego nikomu nie życzę, naprawdę."

Walka z nadwagą

Dziś Alana waży ponad 120 kg i wyznała w jednym z wywiadów, że planuje operację zmniejszenia żołądka. Chce schudnąć do niespełna 70 kg. W rozmowie z The New York Post chirurg dr McGowan skomentował jej decyzję tak: "Zdecydowanie nie możemy traktować procedury zmniejszenia żołądka, jako łatwego rozwiązania". Niepokoi go fakt, że dziewczyna nie myśli o zmianie trybu życia i nawyków żywieniowych, a uważa, że operacja rozwiąże wszystkie problemy. 

Fotografka robi zajęcia zarówno w czasie porodów domowych, jak i tych w szpitalach.Tak wygląda poród. Te zdjęcia zapierają dech w piersi

Więcej o: