Kobieta urodziła w autobusie, 20 minut przed dworcem w Poznaniu. "Obudził mnie jej krzyk"

Ten przejazd FlixBusa z Paryża do Warszawy pozostanie na długo w pamięci pasażerów. - Obudził mnie jej krzyk i myślałam, że ktoś umiera - tak zdarzenie komentuje kobieta, która zajmowała miejsce w busie sześć siedzeń za rodzącą.

"Młody pasażer był szybszy"

Kobieta w zaawansowanej ciąży była jedną z pasażerek autobusu jadącego z Paryża do Warszawy. 20 minut przed dotarciem do dworca w Poznaniu zaczęła się u niej akcja porodowa. Dziecko przyszło na świat w pojeździe w asyście trzech innych pasażerek.

Udało nam się uzyskać komentarz i szczegółowy przebieg zdarzenia od przedstawicielki biura prasowego FlixBus, Martyny Madejak:

17 sierpnia o 7:09 rano na pokładzie FlixBusa powitaliśmy małego pasażera. Chłopiec przyszedł na świat chwilę przed dotarciem do dworca w Poznaniu. Sytuacja potoczyła się bardzo szybko, ale dzięki sprawnej reakcji kierowców i pomocy pasażerów udało się odebrać poród i bezpiecznie przetransportować mamę z dzieckiem do szpitala.
Pasażerka podróżowała na trasie Paryż – Warszawa. Kierowca już podczas odprawy zauważył kobietę w zaawansowanej ciąży i zaproponował jej miejsce jak najbliżej drzwi, aby w razie potrzeby miała łatwy dostęp do wyjścia z pojazdu.
Cała podróż przebiegała bez zakłóceń, podczas dojazdu do dworca w Poznaniu jedna z pasażerek poinformowała kierowców, że kobieta w ciąży zaczęła rodzić. Drugi kierowca natychmiast zadzwonił na numer alarmowy, aby zamówić karetkę na dworzec w Poznaniu, do którego pozostało niecałe 20 minut drogi. W międzyczasie trzy inne pasażerki zaopiekowały się ciężarną.
Młody pasażer był szybszy i przyszedł na świat na pokładzie zielonego autobusu tuż przed dotarciem do przystanku. Na dworcu służby medyczne przejęły opiekę nad pasażerką i bezpiecznie przetransportowali mamę z dzieckiem do szpitala. Kierowcy natomiast zabezpieczyli miejsce porodu i dokończyli kurs

- kończy relację Madejak.

"Obudził mnie jej krzyk"

Na platformie Twitter o zdarzeniu poinformowała jedna z użytkowniczek:

PANI WE FLIXBUSIE 6 SIEDZEŃ PRZEDE MNĄ WŁAŚNIE URODZIŁA DZIECKO

W aktualizacjach dodała:

(...) Dalej przetwarzam, co się właśnie wydarzyło, ten bus powrotny to w całości jest jakiś hit.
Obudził mnie jej krzyk i przysięgam, myślałam, że ktoś umiera.

W odpowiedzi posypały się komentarze:

Mam nadzieję, że opłata za przejazd beż ważnego biletu na nadmiarowego pasażera nałożona

Na ten odpowiedział sam dyrektor zarządzający FlixBusa Michał Leman:

Wręcz przeciwnie! Darmowe podróże do 18. roku życia!

Marta Madejak poinformowała, że przewoźnik skontaktował się z pasażerką, by poinformować o darmowych przejazdach dla dziecka: - Wiemy, że urodził się chłopiec i jest to drugi tego typu przypadek w historii FlixBusa (poprzedni poród miał miejsce w 2019 roku na trasie Paryż – Bruksela). Dodatkowo postanowiliśmy w ramach prezentu przekazać dziecku darmowe przejazdy FlixBusem do 18. roku życia - jesteśmy w trakcie przekazywania szczegółów organizacyjnych pasażerce.

Więcej o: