Imię dla dziewczynki, które cieszy się ogromną popularnością. Ma jednak straszne znaczenie

Wybór imienia dla dziewczynki to niełatwa sprawa. Niektóre z nich, pomimo ładnego brzmienia, mogą mieć okropne znaczenie. Właśnie tak jest z imieniem Amelia, które od dawna podbija serca rodziców i tym samym znajduje się w rankingach popularności. Co oznacza?

Świeżo upieczeni rodzice stają przed niełatwym zadaniem. Wybór imienia dla dziecka bywa sporym kłopotem. Czasami brak inspiracji, a czasem imię, które brzmi pięknie, może mieć straszne znaczenie. I choć to do rodziców należy ostateczna decyzja, warto mieć to na uwadze, by oszczędzić dziecku potencjalnych problemów w przyszłości.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Sparaliżowany pies pomaga chłopcu w raczkowaniuSparaliżowany pies pomaga chłopcu. Nagranie podbija sieć

Imię dla dziewczynki. Choć brzmi pięknie, ma straszne znaczenie

Imię Amelia podoba się wielu rodzicom. Trudno się dziwić, jest delikatne i brzmi bardzo dziewczęco. Między innymi dlatego w 2020 roku Amelia znajdowała się na dwunastym miejscu w rankingu popularności, a nadano je blisko czterem tysiącom dziewczynek.

Również w ubiegłym roku imię to było chętnie nadawane noworodkom płci żeńskiej. Znalazło się zaraz za topową dziesiątką.

Najdziwniejsze imiona dla dzieci w Polsce. Urzędnik nie zgodził się na Wiedźmina, ale rodzice nie dali za wygranąNajdziwniejsze imiona dla dzieci w Polsce. Urzędnik nie zgodził się na Wiedźmina, ale rodzice nie dali za wygraną

Amelia - znaczenie imienia

Choć imię podoba się wielu osobom, ma straszne znacznie. Według niektórych źródeł wywodzi się z języka greckiego, w którym słowo "amelia" oznacza wadę wrodzoną - brak kończyn. W innych źródła uważają natomiast, że imię to wywodzi się z języka germańskiego. Zaczerpnięto je ponoć od słowa "amal", które oznaczało aktywny, dzielny. 

Jakie cechy przypisuje się osobom noszącym to imię? Amelie są wesołe i ciekawe świata, wszędzie ich pełno. Dzięki swojemu pozytywnemu nastawieniu szybko zjednują sobie przyjaciół. Amelie są energiczne i pewne siebie. Ich otwarta postawa może jednak niekiedy budzić obawy otoczenia. Kobiety noszące to imię cenią sobie szczerość, same także stawiają na prawdomówność. Niekiedy bywają przez to postrzegane jako nieco obcesowe. 

Jak można zdrabniać imię Amelia? Najpopularniejsze formy to: Amelka, Amela, Mela, Amelcia, Melcia i Melunia. 

Więcej o: