Sparaliżowany pies pomaga chłopcu w raczkowaniu. Niesamowite nagranie podbija sieć

Pewna mama nagrała wzruszającą scenę. Niepełnosprawny pies, którego adoptowała, pomagał w nauce raczkowania jej synkowi. Kobieta nagrała całą sytuację i podzieliła się nią z internautami.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To powiedzenie nie wzięło się znikąd - czworonogi codziennie udowadniają, że zasługują na to miano. Wielu rodziców decyduje się więc na adopcję zwierzaka, chcą bowiem, by ich pociechy już od wczesnego dzieciństwa budowały więź z pupilem.

Opieka nad czworonogiem i wspólne zabawy to dla dzieci nie tylko świetna lekcja odpowiedzialności, ale także dobry wstęp do rozbudzenia w maluchach miłości do zwierząt. Nierzadko psy mają bowiem świetny wpływ na rozwój najmłodszych członków rodziny. I mowa tu nie tylko o psychologii.

Zobacz wideo Lato - najtrudniejsza pora roku dla małych dzieci. Dlaczego? [Mamy Czas]

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Ta mama nagrała wszystko. Pies pomagał dziecku

Pewna mama zaobserwowała niecodzienną sytuację. Synek kobiety uczył się chodzić, ale miał pewne problemy z utrzymaniem równowagi podczas raczkowania. Gdy maluch bezradnie siedział na podłodze, podszedł do niego domowy pupil, pies o imieniu Kahlua, który próbował zaprezentować chłopcu, co powinien zrobić. Zauroczona mama oraz opiekunka psa chwyciła za telefon i nagrała całą scenę. W międzyczasie dopingowała synka w próbach raczkowania, a pupila w jego niecodziennych staraniach.

Kahlua, pokaż mu, jak to się robi

- dopingowała autorka nagrania. Jak się okazało, pomoc czworonoga okazała się bezcenna. Dzięki obserwacji pupila chłopiec ruszył i zaczął raczkować.

Pies trafił do domu rodziny Dugas po wypadku. Stał się gwiazdą TikToka

Kahlua znalazł się w domu Lori Dugas i jej rodziny po traumatycznych wydarzeniach. 

To nasz mały skarb. Adoptowaliśmy go, gdy złamał kręgosłup, spadając z trzypiętrowego balkonu. Niestety obrażenia były tak rozległe, że spowodowały paraliż 

- wyjaśniła kobieta. Lori założyła profil na TikToku, na którym pokazuje, jak radzi sobie jej psi przyjaciel. Kahlua, a także drugi pies rodziny, Sully, podbijają tam serca zauroczonych internautów.

Kiedy maluchy zaczynają raczkować?

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia maluchy nabywają umiejętność przemieszczania się na czworakach od 6 do 13 miesiąca życia. Co ciekawe, część dzieci nie raczkuje wcale, co wcale nie oznacza, że nie rozwijają się prawidłowo. Szczegóły dotyczące rozwoju dzieci znajdują się w tym materiale: Kiedy dzieci raczkują? Dlaczego to ważne?

Więcej o:
Copyright © Agora SA