Przerobiła szkolną legitymację, aby kupować alkohol. Leżała pijana w krzakach

W Otwocku policjanci znaleźli przy krzakach pijaną 15-latkę. Dziewczyna miała przy sobie przerobioną legitymację szkolną ze zmienioną datą urodzenia. Dzięki temu oszustwu mogła kupować alkohol. 15-latka trafiła do szpitala, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Nastolatka straciła przytomność, kierowca wybiegł na jezdnię i wzywał pomocy. Policjanci pomogli i eskortowali ich do szpitala

Nastolatka podrobiła legitymację szkolną, by kupić alkohol

W poniedziałek, 15 sierpnia po godzinie 20:00 policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich zauważyli na ulicy Zakopiańskiej w Otwocku leżącą przy krzakach nieprzytomną dziewczynę. Funkcjonariusze policji natychmiast podbiegli do niej i udzielili pierwszej pomocy. Szybko okazało się, że nastolatka jest pijana.

Ich działania były błyskawiczne. Funkcjonariusze natychmiast do niej podbiegli, aby udzielić pierwszej pomocy

- przekazała mł. asp. Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

15-latka nie była w stanie samodzielnie podnieść się z ziemi i trudno było nawiązać z nią kontakt. Policjanci postanowili przeszukać jej torebkę. 

Funkcjonariusze w leżącej obok torebce znaleźli legitymację szkolną. Jak ustalili, w dokumencie należącym do 15-latki była sfałszowana data urodzenia, która dodawała jej trzy lata

- wyjaśniła Harabin i dodała, że policjanci zabezpieczyli legitymację, a jej właścicielka została zabrana karetką do szpitala. Szybko okazało się, że legitymacja szkolna była sfałszowana aż o trzy lata. 15-latka podrobiła ją tak, aby wskazywała ona na pełnoletność. Teraz o jej losie zdecyduje sąd rodzinny.

Więcej o: