Podanie o przyjęcie do szkoły podstawowej. Jakie dodatkowe dokumenty są potrzebne?

Podanie o przyjęcie do szkoły podstawowej spędza wielu rodzicom sen z powiek. Gdzie szukać wzoru? Jakie dokumenty są potrzebne w procesie rekrutacji? Podpowiadamy.

Obowiązek szkolny dotyczy siedmiolatków urodzonych od stycznia do grudnia w 2015 r. oraz zgodnie z wolą rodziców - sześciolatków urodzonych od stycznia do grudnia w 2016 r. Wielu rodziców stoi więc przed wyborem placówki odpowiedniej dla swoich dzieci. Czy wybrać placówkę w obwodzie, a może inną? Jakie dokumenty trzeba złożyć i jakich terminów przestrzegać? Sprawdź.

Zobacz wideo Jak może wyglądać dzień dziecka, w którym nie ma czasu na nudę, telefon i granie na konsoli? Jak reagują na dzieci w depresji rodzice? Rozmowa z Marcinem Łokciewiczem, Pauliną Dudek i Pauliną Dąbrowską

Podanie o przyjęcie do szkoły podstawowej. Te dokumenty musisz mieć przy sobie

Podanie o przyjęcie dziecka do szkoły jest niezwykle ważny. Spełnienie obowiązku szkolnego nadzorowane jest przez dyrektora szkoły w obwodzie, w którym dziecko jest zameldowane lub mieszka. Jeżeli rodzice nie złożą wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej, to upomną się o nie władze oświatowe.

Jeśli chcemy zapisać dziecko do szkoły, musimy skompletować następujące dokumenty:

  • Podania o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej,
  • Zaświadczenia o gotowości szkolnej,
  • Dokumentów do wglądu: skrócony odpis aktu urodzenia, dowód tożsamości opiekuna, np. dowód osobisty,
  • Oświadczenia o miejscu zamieszkania dziecka.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Przypominamy, że nie ma jednego obowiązującego wzoru podania o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej. W większości przypadków jest jednak możliwość pobrania wzoru ze strony internetowej placówki lub pobrania go w sekretariacie szkoły.

Podanie o przyjęcie do szkoły podstawowej. Gdzie i kiedy złożyć wniosek?

Podanie o przyjęcie do szkoły podstawowej składa się w sekretariacie placówki wybranej jako szkoła pierwszego wyboru, w terminie ogłoszonym oficjalnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Konkretne daty są jednak ustalane indywidualnie przez placówki. Warto więc skontaktować się z wybraną szkołą lub śledzić jej stronę internetową.

Więcej o:
Copyright © Agora SA