"Dziecko-Einstein" ma roczek i ponadprzeciętną inteligencję. Jego słownictwo szokuje

Nasir jest nie tylko uroczym maluchem, ma również talent do szybkiej nauki. Jako roczny chłopiec podbił internet filmikami, na których chwali się bogatym słownictwem. Potrafi też liczyć i rozpoznawać litery. Dziś ma 17 miesięcy i nie traci chęci do dalszego rozwoju.

Internet go pokochał, a media nazwały "dzieckiem-Einsteinem". Filmiki z udziałem rocznego Nasira, który uczy się mówić, czytać i liczyć znacznie szybciej, niż rówieśnicy obejrzały miliony użytkowników TikToka, Instagrama i YouTube. Rodzice chłopca publikują je na wszystkich tych portalach, ale talent dziecka nagłośniła dopiero telewizja. Kanał WREG News Channel 3 poświęcił niezwykłej rodzinie z Memphis kilkuminutowy materiał.

Ma tylko roczek, a potrafi rozmawiać jak kilkulatek

Nasir ma tylko 17 miesięcy, ale już jako roczne dziecko potrafił nazwać każdy element swojego posiłku, powiedzieć, skąd pochodzi czy policzyć do 10. TikToki i nagrania na Instagramie, na których chwali się słownictwem mają łącznie ponad 4 miliony wyświetleń. "Wciąż jesteśmy w szoku. Jesteśmy bardzo dumni z Nasa, szczególnie, że teraz możemy pomagać edukować także inne dzieci" - tłumaczy swoją misję ojciec chłopca. "Wiem, że zajdzie daleko. Jest mądry, zabawny i ma wspaniałą osobowość" - dodał z dumą.  Przyznaje też, że Nasir lubi być nagrywany i uwielbia występować przed kamerą. Zdaniem rodziców urodził się z talentem do zabawiania ludzi.

Nie tylko talent, ale też uwaga rodziców zagwarantowała sukcesy

Nie tylko wrodzony talent dziecka stoi za jego osiągnięciami. Matka Nasira jest nauczycielką i dużo czasu spędza pracując z nim nad słownictwem własnymi metodami. Chłopiec nie jest jednak zmuszany do nauki i bardzo lubi te zajęcia. "Traktuję go jak człowieka" - podkreśla dumna mama, twierdząc, że rozmowa z dzieckiem to podstawa sukcesu. Ucząc go kolejnych słówek lub liczb informuje, że przy okazji nagrają film na kanał lub TikToka. To bardzo motywuje Nasa. Na niektórych nagraniach widać, jak lekcji udziela mu również tata. Gdy chłopiec miał 6 miesięcy, rodzice używali plansz do nauki dla trzylatków, zapoznając go z literami alfabetu czy też nazwami zwierząt. Efekty mówią same za siebie. Wybrane można obejrzeć poniżej.

Tu nieco starszego, 17-miesięcznego już Nasira tata stara się przygotować do pierwszych dni w żłobku. Uczy go odpowiadać na proste pytania, jak to, gdzie mieszka lub ile ma lat. "Jest taki inteligentny" - zachwycają się rodzice w opisie. Podobnego zdania są również komentujący.

Nasir z pomocą mamy uczy się liczyć do 10:

Chłopiec bez problemu rozpoznaje także kolory. Jak widać na innych nagraniach publikowanych na TikToku, pasjonuje się także rysunkiem.

Razem z tatą Nasir nauczył się nazywać również części ciała. Ten dwuminutowy filmik udowadnia, że nie sprawiają mu już żadnego kłopotu. Nauka ma także formę zabawy.

Przy okazji śniadania, chłopiec i jego mama postanowili powtórzyć słownictwo związane z jedzeniem. Na poniższym nagraniu Nasir nazywa każdy element swojego posiłku.

Rodzina dzieli się również archiwami. Jako półroczne niemowlę, rodzice starali się zaznajamiać Nasira z literami alfabetu, używając plansz przeznaczonych do uczenia... kilkulatków. Choć chłopiec nie potrafił jeszcze właściwie powtórzyć głosek, zasiane w nim w tak młodym wieku ziarno dało później obfity plon. Gdy zaczął mówić, z łatwością rozpoznał to, czego uczył się już w przeszłości.

Nasir opublikował już ponad 600 filmów i nie planuje zwolnić tempa. Na Instagramie obserwuje go ponad 35 tysięcy osób, a na TikToku - ponad 75 tysięcy. Rodzice chcą rozbudować platformę syna nie tylko po to, by dostarczać widzom rozrywki, ale również zachęcać innych, by pracowali nad rozwojem swoich dzieci. Chcą pokazać, że nauka nawet w przypadku kilkumiesięcznych dzieci nie musi być ani nudna, ani szczególnie trudna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.