Szkolenie z porodu na TikToku. Seria filmików pomaga kobietom wydać dziecko na świat

Jedna z tiktokerek postanowiła pomóc kobietom przygotowującym się do roli matki. Kobieta, która z zawodu jest doulą, dzieli się z ciężarnymi przydatnymi wskazówkami, które mogą ułatwić poród. Jej profil bije rekordy popularności, a zachwycone kobiety dziękują za przekazywane w przystępny sposób informacje.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Leki przeciwbólowe w trakcie porodu. Czy z nich korzystać? Jak się przygotować?

Jak się okazuje, na TikToku można znaleźć też treści edukacyjne. Pewna profesjonalna doula stworzyła na w tym miejscu serię filmików, na których pokazuje, jak kobiety mają postępować przed i w trakcie porodu. Jej rady i opisy są naprawdę świetne, podkreślają to w komentarzach zachwycone obserwatorki. Obejrzenie tych nagrań jest obowiązkowe dla każdej kobiety szykującej się do porodu. Jeśli jesteś w ciąży i jeszcze ich nie widziałaś, to koniecznie nadrób zaległości.

Poród francuski w Polsce od niedawna. Mamy po nim szybciej dochodzą do siebieCo to jest poród francuski? Wyjaśniamy nową metodę

Tiktokowa seria filmików dla kobiet przygotowujących się do porodu. Jej autorką jest doula 

Tiktokową serię filmików z poradami dla ciężarnych kobiet stworzyła Krisha Crosley. Na portalu znana jako Serenity Life Doula, publikuje nagrania, dzięki którym umożliwia szybsze i mniej bolesne urodzenie dziecka. Krisha jest doświadczoną położną o ogromnej wiedzy, którą czerpie zarówno z książek medycznych (ma dyplom z biologii), jak i szkoleń na doulę, doświadczenia jako sportowiec, naturopatka, kręgarka i aromaterapeutka.

Jej rady dla kobiet to między innymi ćwiczenia, które pomogą przygotować ciało ciężarnej do porodu, tak, aby był on jak najlżejszy i najmniej bolesny:  

Jej nagrania to też wspaniały instruktaż, co i jak robić w trakcie porodu, aby poszedł szybko i gładko, bez komplikacji:

Krisha pomaga ciężarnym przygotować się do porodu poprzez szczegółowe wyjaśnienie kobiecej anatomii, jak i budowy ciała dziecka:

Jej rady i opisy są naprawdę świetne. Obejrzenie tych nagrań jest obowiązkowe dla każdej kobiety szykującej się do porodu. Jeśli jesteś w ciąży i jeszcze ich nie widziałaś, to koniecznie nadrób zaległości. Kobiety, które obejrzały filmiki Krishy zgodnie potwierdzają, że jest w nich cenna wiedza:

To przydarzyło się mnie! Słuchajcie jej, bo to nieprzyjemne uczucie
Miałam taką sytuację z drugim dzieckiem. Moja położna pomogła mi ułożyć ciało w innej pozycji i mój chłopczyk pojawił się na świecie. Bez żadnych łez bólu
Po trzech parciach mój syn był na świecie. To nieporównywalne doświadczenie z moim pierwszym porodem. Przestałam skupiać swoją intencję na tym, jak poród powinien wyglądać, po prostu oddychałam i oddałam się procesowi. Całą świadomość skupiłam na pozycji swojego ciała i oddechu. Bardzo mi pomogłaś

Pokazał symulację porodów. Mówi, co usłyszał w trakcieLekarz pokazał symulację porodów. "Są bardzo śliskie". Mamy wiedzą, o co chodzi

Więcej o: