Reakcja dziecka podczas chrztu zaskoczyła księdza i gości. Wszyscy patrzyli na jego twarz

Chrzest święty to duże wydarzenie w rodzinie, która wychowuje dzieci w wierze. Przede wszystkim jest jednak duże przeżycie dla rodziców malucha. Dzieci różnie reagują na - mówiąc dosłownie - oblanie wodą. Tiktokerka uchwyciła niezwykłą reakcję małego Elijaha.

Chrzest święty – przebieg uroczystości

Chrzest święty odbywa się podczas mszy w kościele. Na początku ksiądz podchodzi do rodziców i chrzestnych i zadaje im kilka pytań:

Ksiądz: Drodzy Rodzice, jakie imię wybraliście dla swojego dziecka?

Rodzice odpowiadają.

Ks.: O co prosicie Kościół Święty dla…..?

R: O Chrzest Święty.

Ks.: Prosząc o chrzest dla Waszego dziecka przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania go w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłowało Boga i bliźniego, jak nas nauczył Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku? 

R: Jesteśmy świadomi.

W tym momencie kapłan zwraca się do rodziców chrzestnych.

Ks.: A Wy, Rodzice chrzestni, czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tego dziecka w wypełnianiu obowiązku?

Rodzice chrzestni: Jesteśmy gotowi.

Następnie ksiądz zwraca się do chrzczonego dziecka i po chwili chrzci dziecko wodą święconą. Dzieci w tym momencie zazwyczaj płaczą, krzyczą, wtulają się w rodziców.

Zobacz wideo

"Witamy w świecie chrześcijańskim, Elijah!"

Inaczej zachował się mały Elijah. Reakcja chłopca zaskoczyła księdza i gości. Przez całą uroczystość był wyjątkowo spokojny, praktycznie przespał całą mszę świętą. Nie inaczej zachował się podczas samego obrzędu chrztu! Nawet nie otworzył oczu. Ksiądz ochrzcił dziecko w ciszy i spokoju. Wszyscy zgormadzeni byli zaskoczeni. Zobaczcie sami!

Więcej o: