Marzyła o dziecku, ale nie chciała związku. Z dawcą nasienia umówiła się na kawę

Bailey jest dziś szczęśliwą mamą, nie ma wątpliwości, że podjęła doskonałą decyzję. Jej synek Lorenzo ma dopiero kilka tygodni, a jego mama nie wyklucza, że w przyszłości będzie miał rodzeństwo.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

24-letnia Brytyjka Bailey Ennis jakiś czas temu zapragnęła zostać matką, jednak nie chciała tylko z tego powodu wchodzić w żaden związek. Zdecydowała się więc na skorzystanie z usług dawcy nasienia, którego znalazła w internecie. 

Pierwsze posiłki kobiet po porodzie."Kanapka z masłem i herbata z cukrem. Najlepsze, co mnie spotkało po porodzie" [Zdjęcia]

Zdecydowała się skorzystać z usług dawcy nasienia

Bailey trafiła w sieci na ogłoszenie dawcy nasienia - studenta prawa. Umówiła się z nim na kawę, zanim podjęła ostateczną decyzję.

Nie szukałam konkretnych cech, ale chciałam po prostu kogoś godnego zaufania i możliwie zdrowego

- wyznała na TikToku. Gdy zdecydowała, że dawca jej odpowiada, zamówiła przez internet zestaw do sztucznego zapłodnienia, za który zapłaciła 30$, czyli około 140 zł. Proces zapłodnienia przebiegł pomyślnie i Brytyjka w lipcu urodziła swojego synka Lorenzo. Dawca nasienia zapewnił ją, że jeśli będzie chciała urodzić jeszcze jedno dziecko, może na niego liczyć. 

Kobieta nie żałuje swojej decyzji

Ennis jest aktywną użytkowniczką TikToka, gdzie na koncie the.ennis.family dzieli się swoimi przemyśleniami na temat samotnego macierzyństwa i nagraniami ze swoim synkiem. 

Samodzielne macierzyństwo to najlepsza rzecz, na jaką kiedykolwiek się zdecydowałam

- powiedziała w rozmowie z The Sun.

Wiedziałam, że mogę to zrobić sama i że dam sobie radę

- zapewniała.

Zobacz wideo

Młoda mama spotyka się z krytyką

W jednym z ostatnich postów na TikToku Ennis dała upust swojemu niezadowoleniu z powodu krytyki, z jaką się spotyka. Opublikowała piękny filmik ze swoim synkiem i napisała:

Dla wszystkich lekarzy, którzy krytykowali mnie jako samotną kobietę za zajście w ciążę z pomocą dawcy nasienia

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautek, które przyznały, że w ten sam sposób zostały mamami, a także tych, które chciały poznać praktyczne aspekty samodzielnego zapłodnienia nasieniem od dawcy. 

Ilustratorka przedstawiła księżniczki Disneya jako mamy.Księżniczki postpartum z depresją, rozstępami i oczami pełnymi łez. O co w tym chodzi?

Więcej o: