Natalia - znaczenie tego imienia jest wyjątkowe. Mówi o śmierci i ponownym narodzeniu

Natalia - znaczenie tego imienia, które jest nie tylko piękne, ale i również mocno zaskakujące. Bowiem w tym wyjątkowym imieniu, zawarta jest tajemnicza przepowiednia, która dotyczy śmierci i ponownego narodzenia.

Natalia - znaczenie tego imienia przez większość rodziców nie jest wiązane z ową tajemniczą przepowiednią, chociaż początkowo było nadawane tym dziewczynkom, które przyszły na świat w dzień narodzin Pana, czyli w Boże Narodzenie.   

Zobacz wideo Angela z "Love Island" zmieniła imię

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Natalia - symbol i znaczenie tego wyjątkowego imienia

Imię Natalia pochodzi od łacińskiego określenia, które oznacza "dzień narodzin Pana", czyli "dies natalis domini" i oznacza ono dziewczynkę, która "oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym". Początkowo to wyjątkowe imię było zarezerwowane dla tych dziewczynek, które przyszły na świat 24 grudnia, czyli w dzień Bożego Narodzenia.

Imię Natalia w Polsce znane jest od przełomu XIII i XIV wieku, co wiązało się ze wzrostem chrześcijaństwa na terenach naszego kraju. Imię to nosiła św. Natalia, która jest patronką rolników oraz małżeństw.

Jeśli rodzice interesują się astrologią, to ważną informacją jest też to, że będzie to doskonałe imię dla dziewczynek urodzonych w znaku Panny i Koziorożca. To szczęśliwe gwiazdy dla wszystkich Natalii.

Jaka jest Natalia? To towarzyska i ciekawa świata kobieta

Jeśli chodzi o imię Natalia, to cechuje ono te kobiety, które są bardzo towarzyskie i ciekawe świata. Lubią poznawać nowe zakątki, zbierać nowe doświadczenia. Nie lubią nudy i stagnacji. Wysoko sobie cenią również związki z rodziną - nic nie jest dla nich ważniejsze niż najbliżsi, dla których są w stanie poświęcić bardzo wiele.

Wszystkie Natalie to też doskonałe powierniczki tajemnic, lubią słuchać, szanują i wcielają w życie rady mądrych ludzi. Z drugiej strony są bardzo pamiętliwe - raz zranione, nie potrafią zapomnieć, a tym bardziej wybaczyć. Nie dają drugich szans. Są uczciwe, wierne swoim przekonaniom i tę cechę charakteru cenią również u innych osób.

Więcej o: