Dni wolne w roku szkolnym 2022/23 mogą zaskoczyć uczniów. Nauki będzie mniej

Półmetek wakacji już za nami, a uczniowie wkrótce powrócą do szkolnych ław. Jest jednak dobra wiadomość, nadchodzący rok szkolny 2022/2023 będzie krótszy! Kiedy uczniowie mogą liczyć na dni wolne od zajęć szkolnych?

Wakacje to uwielbiany przez uczniów i nauczycieli czas. Niestety, jak mówi przysłowie wszystko, co dobre, szybko się kończy, a już za dwa tygodnie dzieci i młodzież usłyszą pierwszy szkolny dzwonek w nadchodzącym semestrze. I choć przed nimi aż dziesięć miesięcy nauki, są też dobre wiadomości - rok szkolny 2022/2023 będzie nieco krótszy. 

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Sławomir Broniarz (zdjęcie ilustracyjne)Rok szkolny 2022/23 może zacząć się od strajku? "Emocje są duże"

Blisko 180 dni wolnych

W nadchodzącym roku szkolnym uczniowie mogą liczyć na 179 dni wolnego od zajęć szkolnych. Mowa nie tylko o świętach państwowych i wakacjach czy feriach, ale także weekendach. 

Pierwszy dzwonek zabrzmi w czwartek, 1 września. Tego dnia w szkołach odbędzie się także oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Przyszłoroczne wakacje rozpoczną się natomiast 23 czerwca. To wtedy uczniowie odbiorą swoje świadectwa podczas oficjalnego apelu. 

Najbliższa dłuższa przerwa od nauczania wypada w grudniu. Od 23 do 31 grudnia 2022 roku uczniowie mogą liczyć na tydzień laby. Kolejne dłuższe wolne to z kolei ferie zimowe. W tym roku jako pierwsi odpoczywać będą uczniowie z województwa: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ferie rozpoczną się tutaj bowiem 16 stycznia i potrwają do 29 stycznia 2023 roku. Od 23 stycznia do 5 lutego potrwa zimowa przerwa od zajęć dla dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 30 stycznia do 12 lutego potrwają ferie dla województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, a od 13 do 26 stycznia dla dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. 

Przerwa świąteczna, a wkrótce wakacje

Po feriach zimowych uczniów czeka kilka tygodni nauki. Kolejna dłuższa przerwa rozpocznie się bowiem w kwietniu. Od 6 do 11 kwietnia potrwają ferie wiosenne, związane z obchodami świąt wielkanocnych. 

28 kwietnia odbędzie zakończenie roku szkolnego dla młodzieży ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. Z kolei oficjalne rozpoczęcie wakacji dla wszystkich uczniów odbędzie się 23 czerwca. 

Nowa matura - od kiedy? Sporo dużych zmian czeka przyszłych maturzystówDostał zero punktów i nie zdał matury. Wstawił się za nim autor

Więcej o: