Biblijne imiona, które urzekły rodziców znaczeniem. Wśród nich "pełna łaski"

Biblijne imiona, które urzekły rodziców znaczeniem, są piękne, klasyczne, tradycyjne, a także bardzo oryginalne. Rodzice coraz częściej nadają swoim dzieciom takie imiona jak Izaak, Dawid, Maria, Marta, a także Anna. Znaczenie tego ostatniego imienia jest niezwykle piękne, co zachwyca przyszłych rodziców.

Biblijne imiona, które urzekły rodziców swoim znaczeniem, z roku na rok pną się w górę w rankingu wśród najpopularniejszych imion. Może nie zajmują topowych miejsc, ale są niezwykle popularne wśród tych rodziców, którzy stawiają na oryginalność i wyjątkowe znaczenie. Wśród takich imion znajduje się Anna, czyli "pełna łaski" kobieta.

Zobacz wideo Doda zdradza, który pierścionek zaręczynowy był najpiękniejszy. Chce mieć drugie imię

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Anna, czyli "pełna łaski i wdzięku" kobieta

Historia tego imienia ma bardzo bogate korzenie, zaczerpnięte właśnie z biblijnych historii. Otóż święta Anna to matka Maryi, czyli babcia Jezusa. Jej imię oznacza pełną łaski i wdzięku kobietę, która jest szczególnie miła Bogu. Św. Anna jest patronką matek, kobiet w ciąży, samotnych wdów, a także żeglarzy, bezdomnych i ubogich oraz szkół chrześcijańskich.

W Polsce, imię to pojawiło się na przełomie XII i XIII wieku i od wielu lat jest to jedno z najpopularniejszych imion nadawanych w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest piękne, proste i bardzo eleganckie. To imię noszą również koronowane głowy, co przemawia za tym, że jest odpowiednie nawet dla przyszłej królowej.

Chociaż dziś już Anusi jest znacznie mniej niż na przełomie lat 70. i 80. XX wieku, to imię to nadal jest wciąż nadawane dziewczynkom, które właśnie przyszły na świat.  

Nauka (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego 2022? Sporo się zmieni dla uczniów

Jaka jest Ania? To kochające życie niezwykła dziewczyna

Anna, Ania, Aneczka, Anulka to kobieta, której natura jest bardzo delikatna. Kocha życie i z wdzięcznością patrzy na to, co przynosi jej los. Nie lubi być zaskakiwana, toteż przyjęcie niespodzianka nie będzie dobrym pomysłem. Anna jest również bardzo mądra, odważna i z ogromnymi pokładami miłości. Kocha swoją rodzinę, dla nich jest w stanie poświęcić bardzo wiele. Nie lubi kłamstwa i oszustwa. Szanuje i niezwykle ceni uczciwość.

Kaczorowska pozuje karmiąc piersią. Fanka pyta o prywatność dzieci: Egoistyczne podejście jak na matkęAgnieszka Kaczorowska będzie miała trzecie dziecko? Jej mąż wstawił urocze nagranie

Więcej o: